Puchar Polski: MKS Kalisz - Olimpia MEDEX. Wicelider rozbił lidera bez Jaszki

MKS Kalisz wysoko pokonał Olimpię MEDEX Piekary Śląskie w jednym z dwóch wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski w piłce ręcznej. Wielkopolska drużyna triumfowała 33:20, mimo że w jej składzie zabrakło kontuzjowanego Bartłomieja Jaszki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Kamil Kurkiewicz

Były reprezentant Polski nie mógł zagrać z Olimpią MEDEX, bo w miniony weekend w ligowym meczu z ASPR Zawadzkie doznał kontuzji barku. We wtorek grą swojego zespołu kierował z ławki, a MKS rozbił rywala i już po pierwszej połowie był pewien triumfu.

Jeśli ktoś spodziewał się wyrównanego starcia po dwóch najlepszych drużynach rozgrywek I ligi grupy B (Olimpia to lider, a MKS wicelider), to mógł być porządnie zawiedziony. Emocje skończyły się po kwadransie. Gospodarze prowadzili już wtedy 7:3, a w końcówce pierwszej połowy powiększyli przewagę o kolejne pięć trafień (17:8).

Świetnie od początku spotkania spisywał się bramkarz MKS-u, Maciej Adamczyk. W ofensywie natomiast gospodarze nie mylili się prawie w ogóle. Po trzy bramki na koncie po pierwszej połowie mieli Kamil Adamski i Michał Bałwas. Ten drugi tuż po zmianie stron szybko zanotował kolejne dwa trafienia i przewaga MKS ponownie zaczęła rosnąć.

W 45. minucie zespół Jaszki wygrywał już 25:12. Goście byli zagubieni. Ich dorobek starał się w końcówce poprawić Mateusz Czapla (pięć bramek w ostatnim kwadransie), ale losy meczu już dawno były rozstrzygnięte.