Wysoka porażka Warszawianek - relacja z meczu AZS AWF II Warszawa - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.

W 17. kolejce I ligi kobiet w Warszawie doszło do pojedynku drugiego zespołu stołecznego AWF-u z drużyną Sparty. Wyrównane zawody oglądać można było jedynie w pierwszej połowie. Spotkanie stojące na niskim poziomie zakończyło się wysoką porażką gospodyń, które po tym meczu znalazły się na ostatnim miejscu w tabeli ligowej.

Wojciech Rytel Tyburczy

Pierwsza połowa spotkania w żaden sposób nie wskazywała na takie rozstrzygnięcie meczu. Od początku obie drużyny grały gol za gol i żadna z nich nie mogła odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Po 15. minutach gry na tablicy wyników widniał remis 4:4. Duża liczba błędów i niewielka liczba bramek przyczyniła się do niskiej frekwencji na trybunach. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania gospodynie oddały pole rywalkom, którym udało się zejść do szatni z czterema bramkami przewagi 12:8.

Druga połowa to już całkowita dominacja przyjezdnych. Niedokładne podania i błędy w ataku konsekwentnie wykorzystywały piłkarki ręczne Sparty. W 44. minucie bramkę z kontrataku zdobyła Dominika Walkowiak i na tablicy pojawił się wynik 22:11. W zespole warszawskim po raz kolejny pojawiły się młode zawodniczki wypożyczone z juniorskiego zespołu - MUKS Zielonka. Na wyróżnienie zasługuje bardzo kreatywna i pomysłowa Aleksandra Korniluk, oraz skuteczna Karolina Piekarz autorka 6 bramek. W końcówce zawodniczki Sparty tylko powiększały przewagę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:15.

KS AZS AWF II Warszawa - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 15:33 (8:12)

Najwięcej bramek:
KS AZS AWF II Warszawa: K. Piekarz 6, A. Korniluk 3, N. Grabowska 3, A. Witke 3;
SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.: J. Cieśla 10, S. Niedzielska 10;