Brazylia - Polska. Statystyki: 20 strat i dziura na środku obrony

Polscy szczypiorniści przegrali z Brazylią 24:28 (11:16) w swym drugim meczu na mistrzostwach świata we Francji. Biało-Czerwoni spotkanie zakończyli z aż 20 stratami w ofensywie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP

Błędy podania, chwytu piłki, kroki czy faule w ataku - od początku meczu polscy szczypiorniści dawali kibicom pełen przegląd złych zagrań, które często kończyły się łatwymi bramkami Brazylijczyków po kontratakach.

Tylko w pierwszych 22 minutach gry Biało-Czerwoni oddali rywalom piłkę za darmo aż dziesięć razy. Kolejne dziesięć dołożyli w pozostałej części spotkania.

Fatalnie w obronie zaprezentowali się też nasi środkowi defensorzy. To właśnie przez ten sektor boiska Brazylijczycy uparcie grali praktycznie przez cały mecz i w sumie zdobyli z niego 15 z 28 bramek.

Na pochwały zasłużyło natomiast zaledwie kilku graczy. Mateusz Jachlewski, po tym jak przeciętnie wypadł w meczu z Norwegami, przeciwko Brazylii oddał cztery rzuty i zdobył cztery bramki, dokładając do tego trzy przechwyty. Paweł Niewrzawa, choć trafił tylko jeden z trzech rzutów, to zanotował też sześć asyst. Z dobrej strony w końcówce pokazał się też Adam Morawski.

Pierwszoplanową postacią zespołu był natomiast Paweł Paczkowski. Grający swój pierwszy mecz od początku grudnia rozgrywający zdobył sześć bramek i miał dwie asysty. A to wszystko w niecałe 30 minut gry.