Szczypiorniści Ostrovii rozegrali mecz pokazowy z piłkarzami nożnymi

Nietypowego przeciwnika w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej I ligi mieli w niedzielę szczypiorniści KPR Ostrovia. Swoich sił na parkiecie spróbowali piłkarze nożni Ostrovii 1909.

Dawid Bilski

Obie ekipy latem spotkały się na zielonej murawie i wówczas górą byli futboliści 8:0. Nadszedł czas na rewanż tym razem na parkiecie. Obie ekipy zagrały pokazowy mecz piłki ręcznej podczas turnieju halowego "OLPNA dla WOŚP".

Faworytem byli gracze KPR Ostrovia, ale czwartoligowi piłkarze nożni odbyli kilka treningów i solidnie przygotowali się do handballowej potyczki.

Wynik meczu po przechwycie i szybkiej indywidualnej kontrze otworzył Damian Izydorski. Następnie Bartosz Jankowski obronił rzut karny wykonywany przez Ksawerego Gajka.

Dobrej zabawy na parkiecie nie brakowało i licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak nudy. Przez dłuższy okres pierwszej części spotkania (grano 2x20 minut) gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero tuż przed przerwą na kilka trafień odskoczyli podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego - 15:10.
Na licytacje WOŚP zawodnicy obu klubów przekazali koszulki z autografami Na licytacje WOŚP zawodnicy obu klubów przekazali koszulki z autografami
W drugiej połowie wysokie umiejętności prezentowali szczypiorniści, powiększając swoją przewagę. Piłkarze nożni zaskoczyli przeciwników i trener Marcin Kałuża desygnował na parkiet wszystkich swoich graczy, których w niedzielę miał do dyspozycji. Kolegów z zielonej murawy wsparli jeszcze Patryk Staniek i Adrian Wojkowski. Ostatecznie po dobrej zabawie KPR Ostrovia triumfowała 32:20.

Przed meczem kapitanowie obu klubów przekazali na licytację koszulki meczowe z autografami, które trafiły do ostrowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zostaną zlicytowane.

W najbliższy wtorek o godzinie 18.30 szczypiorniści KPR Ostrovia już w grze kontrolnej na poważnie zmierzą się we własnej hali z zespołem Grunwaldu Poznań.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 32:20 (15:10)

KPR Ostrovia: Piotr Matuszczak, Mateusz Foterek 1 – Adrian Wojkowski 5, Artur Brychcy 4, Mateusz Wojciechowski 4, Ksawery Gajek 4, Dawid Wesołek 3, Adam Olszyna 2, Damian Krzywda 2, Patryk Marciniak 2, Mikołaj Przybylski 2, Mateusz Jedwabny 1, Patryk Staniek 1, Dawid Stempniak 1.

Ostrovia 1909: Bartosz Jankowski 1, Michał Giecz - Grzegorz Wachowiak 4, Paweł Zadka 4, Damian Izydorski 2, Szymon Kasprzak 2, Konrad Rusek 1, Marek Szymanowski 1, Jakub Jędrzejak 1, Kamil Krawczyk 1, Tomasz Kempiński 1, Andrij Brychcko 1, Patryk Staniek 1.

Sędziowie: Jakub Kaszuba, Dominik Kaszuba.

Czy zespół KPR Ostrovia w rundzie rewanżowej I ligi poprawi swoją pozycję w tabeli?