Polska - Rosja. Piotr Chrapkowski: Baliśmy się podejmować decyzje

Polacy przegrali z Rosją (20:24) i nie wystąpią w 1/8 finału mistrzostw świata. - Wychodzi nasz brak doświadczenia, ręce drżą w decydujących momentach - przyznaje w rozmowie z WP SportoweFakty Piotr Chrapkowski.

Kamil Kołsut
Biało-Czerwoni mecz rozpoczęli nieźle. Po ośmiu minutach nasz zespół prowadził 2:0, później do głosu doszli jednak Rosjanie. Było 9:5, 13:9 i wreszcie 24:20.

- Baliśmy się podejmować decyzje i przez to były one spóźnione. Doszła do tego olbrzymia liczba strat - wymienia Chrapkowski. - Adaś Malcher w bramce odbijał piłki, w drugiej połowie obrona także była już w porządku, ale nie wykorzystaliśmy tylu sytuacji... No szkoda.

Nasz rozmówca przyznaje, że Rosjanie byli do pokonania. - Znowu graliśmy z zespołem, z którym mieliśmy nawiązać wyrównaną walkę - wyjaśnia. - Brakuje jednak skuteczności, detali. Wychodzi nasz brak doświadczenia, ręce drżą w decydujących momentach. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej.