MŚ 2017: spacerek Węgrów, Arabia Saudyjska wciąż bez punktów

Po czterech meczach rundy eliminacyjnej mistrzostw świata we Francji Arabia Saudyjska wciąż pozostaje bez punktów. W grupie C reprezentanci Węgier wypunktowali słabości zespołu z Bliskiego Wschodu, zwyciężając 37:24.

Joanna Chmara
reprezentanci Węgier w piłce ręcznej Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentanci Węgier w piłce ręcznej
Grający bez kontuzjowanego Laszlo Nagy Madziarzy od samego początku nie pozostawiali wątpliwości, kto jest lepszą drużyną. Pierwsze minuty należały przede wszystkim do Petera Gulyasa i Richarda Bodo, których nie potrafiła upilnować saudyjska defensywa.

Największym problemem zespołu Arabii Saudyjskiej był brak skuteczności oraz niecelne podania, bez problemu przechwytywane przez Węgrów. Już po pierwszych siedmiu minutach gry nieco senni "Synowie Pustyni" mieli już sześć bramek straty.

Gracze trenera Nenada Kljaića jakby przebudzili się po kilkunastu minutach gry, jednak nadal w ich atakach pełno było chaosu. Dobrze funkcjonująca obrona Węgrów nie pozostawiała im miejsca do stworzenia skutecznych akcji. Jednym z niewielu jasnych punktów arabskiego zespołu był Sadiq Almohsin, który w całym meczu zdobył aż 7 bramek.

Po przerwie zespół Arabii Saudyjskiej zmuszony do odrobienia siedmiobramkowej straty zdecydował się początkowo na wariant gry bez bramkarza. W obliczu ich częstych błędów i niedokładnych podań nie było to najlepsze rozwiązanie. Węgrzy przechwytywali gubione piłki i umieszczali je w pustej bramce.

Najskuteczniejszym graczem węgierskiej reprezentacji był Gabor Csaszar, który zanotował aż 9 celnych trafień (w tym 4 z rzutu karnego). Bardzo dobrą końcówkę meczu zaliczył także Bence Banhidi. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Madziarów 37:24.

Arabia Saudyjska - Węgry 24:37 (10:17)

Arabia Saudyjska: Alsalem, Alsaeed, Almutairi - Alabbas 1, Aljanabi 2, Almohsin 7, Saeed, Alabdulali 3, Ma. Alsalem 2, Alobaidi, Abu Alrahi 1, Alabas 1, Alkhadrawi 4, Mo. Alsalem 2, Alzaer 1 (0/1)