MŚ 2017: chaotyczni Chilijczycy bez szans w starciu z Chorwacją. Dobry występ gracza Orlen Wisły Płock

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017
zdjęcie autora artykułu

W grupie C doszło do starcia Dawida z Goliatem. Reprezentacja Chorwacji nie miała żadnych problemów z pokonaniem Chile i sięgnęła w środę po czwarte zwycięstwo na mistrzostwach świata we Francji (37:22).

Reprezentacja Chile była w stanie przeciwstawić się mocnym Chorwatom jedynie w pierwszych pięciu minutach rywalizacji. Następny fragment gry należał już do ekipy Żeljko Babica, która sumiennie pracowała w defensywie i wyprowadzała z niej zabójcze kontry. Po kwadransie zawodów Hrvatska wygrywała z niżej notowanym przeciwnikiem różnicą pięciu bramek. A to dopiero początek bałkańskiej zabawy.

Chaotyczna ekipa z Ameryki Południowej nie stwarzała dużego zagrożenia w ataku. Traciła piłkę, rzucała obok słupków lub natrafiała na świetnie dysponowanego Ivana Stevanovica. A Chorwacja? Robiła po prostu swoje. Grała swobodnie i z lekkością zdobywała coraz to kolejne bramki. W tym Lovro Mihić, który wpisał się na listę strzelców osiem razy i otrzymał za swój występ nagrodę MVP. W pełni zasłużenie, ponieważ zagrał na stuprocentowej skuteczności.

Zaraz po zmianie stron bałkański zespół po celnym rzucie Josipa Pavletica "strzeliła w dziesiątkę". Przegrana różnicą piętnastu bramek była bez wątpienia najmniejszym wymiarem kary dla Chilijczyków. Selekcjoner Babić bowiem nie wytoczył na mecz z outsiderem swoich najcięższych dział. Duet Domagoj Duvnjak - Manuel Strlek nie spędził na parkiecie ani sekundy, a Luka Cindrić, który w ostatnim meczu rozstrzelał Białoruś, grał w środę zaledwie kwadrans.

Chorwacja sięgnęła po czwarte zwycięstwo z rzędu i okupuje drugie miejsce w grupie C. Na pierwszym znajduje się reprezentacja Niemiec, która ma tyle samo punktów, co Hrvatska, ale legitymuje się lepszym bilansem bramkowym.

MŚ 2017, grupa C:

Chorwacja - Chile 37:22 (17:9)

Chorwacja: Stevanovic 1 (11/23 - 48%), Ivić (3/13 - 23%) - Mihić 8 (1/1), Stepancić 3, Gojun, Kontrec 1, Pavletić 4 (0/1), Mandalinić 3, Musa 4, Jotić 5, Mamić 3, Sebetić 1, Cindrić 3 (2/2). Karne: 3/4 Kary: 6 min. (Mihić, Kontrec, Sebetić po 2 min.)

Chile: Barrientos (10/26 - 38%), Garcia (0/3 - 0%), Oliva (4/16 - 22%) - Ceballos 1, Erwin Feuchtmann 4 (1/1), Emil Feuchtmann, Baeza, Reyes 3, Kaniu 1, Frelijj 3, E. Salinas 4, R. Salinas 2 (1/1), Moll 2, Lopez, Donoso 2. Karne: 2/2 Kary: 10 min. (Erwin Feuchtmann, Baeza, Reyes, R. Salinas, Lopez po 2 min.)

ZOBACZ WIDEO Ewa Brodnicka: to, co przeżyłam, było dla mnie dramatem

Źródło artykułu: