Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

IHF czerpie z pomysłów Europy. MŚ 2023 kobiet w trzech krajach

Szwecja, Dania oraz Norwegia zorganizują mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet w 2023 roku - taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej. Organizacja mundialu w 2021 roku przypadła z kolei Hiszpanii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

To pierwsza taka sytuacja w historii, by aż trzy kraje otrzymały prawo organizacji mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) dotychczas tylko cztery razy w historii przystała na propozycję rozgrywania mundialu w dwóch krajach. W 1995 roku zmagania kobiet gościły Austria i Węgry, a cztery lata później turniej pań rozegrano w Norwegii i Danii. Ponadto w planach są dwie podobne imprezy mężczyzn - w 2019 roku w Niemczech i Danii oraz w 2023 roku w Polsce i Szwecji.

Wybierając kandydaturę Szwecji, Danii i Norwegii IHF zaczerpnął tym samym z pomysłu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), która kilka lat temu wybrała Szwecję, Austrię i Norwegię na organizatorów mistrzostw Europy mężczyzn w 2020 roku.

Najbliższe mistrzostwa świata pań rozegrane zostaną w grudniu 2017 roku w Niemczech. Dwa lata później impreza odbędzie się w Japonii.

Polki w eliminacjach do mistrzostw w Niemczech spotkają się z aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi Rosjankami. Mecze zaplanowano na 9-11 i 13-15 czerwca tego roku.

Na poprzednich dwóch mundialach Biało-Czerwone dwukrotnie wywalczyły 4. miejsce.

ZOBACZ WIDEO Ewa Brodnicka: z Ewą Piątkowską już nigdy się nie pogodzimy
Jak oceniasz pomysł rozegrania mistrzostw w trzech krajach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  Podział turnieju pomiędzy dwa kraje jeszcze można zrozumieć, zwłaszcza jeśli koszty organizacji dzieli się wtedy z grubsza na pół, ale trzy to już przesada. Mimo wszystko IHF
  Czytaj całość
  postąpił ciut rozsądniej niż EHF, bo uczestniczki MŚ 2023 będą przynajmniej przemieszczać się tylko w obrębie Skandynawii. Ciekawe, kto będzie gospodarzem ME 2022 kobiet, bo dobrze byłoby kiedyś zorganizować i taki turniej, ale znając stosunek naszego związku do żeńskiego szczypiorniaka, pewnie i tym razem nie zgłosiliśmy swojej kandydatury.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×