Nielba - Mazur. Łukasz Lisicki nie wystarczył. Punkty zostały w Wągrowcu

Siódme zwycięstwo na koncie Nielby Wągrowiec. Zawodnicy Bartosza Świerada w meczu 14. kolejki grupy A I ligi pokonali Mazur Sierpc 30:27. Beniaminkowi z Mazowsza nie pomogło osiem trafień Łukasza Lisickiego.

Marcin Górczyński
zawodnicy Nielby Wągrowiec Materiały prasowe / Wioletta Gryczka / Na zdjęciu: zawodnicy Nielby Wągrowiec

Jeszcze niedawno biegał w koszulce Nielby Wągrowiec, teraz ma pomóc Mazurowi Sierpc w walce o utrzymanie. Łukasz Białaszek zadebiutował w meczu ligowym swojej nowej drużyny. Główne role w spotkaniu odgrywali jednak inni.

Wągrowczanie od pierwszych minut rozpoczęli ze sporym animuszem. Po bramkach Pawła Gregora i Pawła Gąsiorka gospodarze wyszli na prowadzenie 9:3. Nielba do końca połowy kontrolowała przebieg wydarzeń i nic nie zapowiadało, że Mazur zdoła jeszcze zagrozić faworytom.

Sierpczanie w drugiej części zerwali się do walki i zbliżyli się nawet na jedną bramkę. Łukasz Lisicki, jeden z najlepszych strzelców I ligi, nie pomylił się ani razu z linii siódmego metra i w 56 minucie na tablicy pojawił się wynik 27:26. Ostatnie słowo należało do Nielby. Sukces swojej drużyny przypieczętował Paweł Gregor.