Challenge Cup kobiet: Kram Start Elbląg w ćwierćfinale

Kram Start Elbląg przypieczętował awans do ćwierćfinału Challenge Cup kobiet, wygrywając 32:24 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału z ABU Baku.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA

Elblążanki były w znakomitej sytuacji przed rewanżem, bowiem w pierwszym spotkaniu rozgromiły ABU Baku 33:23. Druga potyczka okazała się formalnością.

W pierwszej połowie rywalki z Azerbejdżanu nawiązywały wyrównaną walkę z zawodniczkami Andrzeja Niewrzawy. Po przerwie wątpliwości już nie było. Choć mocno we znaki dawała się najlepsza w szeregach przyjezdnych Gasimowa, to elblążanki z każdą minutą powiększały przewagę. Kolejne bramki dokładały Patrycja Świerżewska i Ewa Andrzejewska, a w końcówce Dominika Grobelska zwieńczyła dzieło.

1/8 finału Challenge Cup kobiet, rewanż:

Kram Start Elbląg - ABU Baku 32:24 (14:12)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 4, Dankowska 7, Hawryszko, Grobelska 3, Waga 1, Muchocka 3, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 3, Gerej 2, Lisewska 2, Stokłosa 1, Świerżewska 4, Andrzejewska 3, Szopińska 1

ABU: Nurijewa, Gajowycz, Musajewa - Hamidowa 4, Gornak 1, Metelska 5, Gasimowa 7, Mammadowa, Abbasowa 1, Alijewa 2, Orekowa, Abbasowa M. 3, Kalmikowa, Szarifowa 1

Sędziowie: Marko Sekulić (Serbia), Vladimir Jovanović (Serbia)

W dwumeczu: 65:47 dla Kram Startu

Czy Kram Start Elbląg rozgrywek awansuje do półfinału Challenge Cup?