Tałant Dujszebajew po porażce w Montpellier: Nie mogę być zadowolony z wyniku

- Gratuluję rywalom zwycięstwa. Te pięć bramek przewagi po pierwszym meczu to dobry wynik. Niestety nie dla nas - mówił po niedzielnym spotkaniu Ligi Mistrzów z Montpellier (28:33) trener Vive Tałant Dujszebajew.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Tałant Dujszebajew WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Tałant Dujszebajew

Jego zespół zawiódł i po fatalnej końcówce przegrał we Francji 28:33 w pierwszym meczu fazy TOP 16.

- Popełniliśmy w tym spotkaniu zdecydowanie za dużo błędów, zbyt często traciliśmy piłkę, z tego co pamiętam to chyba czternaście lub piętnaście razy. Świetnie wykorzystali to nasi przeciwnicy, wyprowadzając kontry. Ponadto ich obrona z każdą kolejną minutą wyglądała coraz lepiej - wyjaśniał powody porażki Dujszebajew.

Vive rzeczywiście miało w drugiej połowie ogromne problemy z agresywnie i wysoko broniącym wysuniętym graczem Montpellier, Arnaudem Bingo. Mimo ogromnej liczby strat, jeszcze w 49. minucie mistrzowie Polski remisowali jednak z rywalami 26:26. Niestety, końcówkę przegrali aż 2:7.

Dujszebajew nie załamywał się jednak po porażce we Francji, mimo że była to czwarta z rzędu przegrana jego zespołu na wyjeździe w Lidze Mistrzów. - Nie mogę być zadowolony z wyniku spotkania, ale przed nami "druga połowa" i kolejne 60 minut walki w naszej hali w Kielcach - zakończył.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 2 kwietnia w kieleckiej Hali Legionów. Vive, by awansować do ćwierćfinału, musi pokonać Montpellier różnicą co najmniej sześciu bramek lub dokładnie pięciu trafień, tracąc jednocześnie mniej niż 28 goli.

Czy Vive zdoła odrobić straty z pierwszego meczu i wywalczyć awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?