Liga Mistrzów: Telekom Veszprem po trudnej przeprawie zdobył Zagrzeb i jest bliżej ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Laszlo Nagy
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Laszlo Nagy

W pierwszym spotkaniu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów 2016/2017, węgierski Telekom Veszprem okazał się minimalnie lepszy od chorwackiego RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb (23:22).

Zagrzebianie rzutem na taśmę awansowali do fazy TOP 16 LM, eliminując Celje Pivovarna Lasko. Jednakże w starciu z Telekomem zespołowi RK Prvo plinarsko drustvo nie dawano większych szans. Mimo to, mistrzowie Chorwacji chcieli postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry.

Początkowo trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się odskoczyć na bezpieczny dystans. Z czasem swoją grę ustabilizowali szczypiorniści z Veszprem, którzy po pierwszym kwadransie potyczki prowadzili 6:3.

Domagoj Pavlović oraz Josip Valcić starali się podrywać swoją ekipę do walki, ale goście błyskawicznie potrafili odpowiadać na ich udane zagrania. Zawodnicy Telekomu byli skuteczniejsi w ofensywie i ostatecznie triumfowali w pierwszej połowie 12:10.

Po zmianie stron PPD Zagrzeb wziął się do jeszcze cięższej pracy i po dobrych rzutach Darko Cingesara oraz Igora Voriego doprowadzili do remisu 13:13 w 35. minucie konfrontacji.

W zagrzebskiej bramce dwoił się i troił Ivan Stevanović, lecz defensywa miejscowego zespołu często zawodziła, co skrzętnie wykorzystywali Cristian Ugalde i spółka (15:18).

Podopieczni Xavier Sabate grali bardzo agresywnie w obronie, zaś nie do zatrzymania dla przeciwników był prawoskrzydłowy Gasper Marguc, dzięki któremu przyjezdni wygrywali 21:16 na dziewięć minut przed końcem zawodów.

Ambitni gospodarze do samego finiszu walczyli o korzystny rezultat i przegrali 22:23, chociaż w ostatnich sekundach nie wykorzystali swojej szansy na doprowadzenie do remisu.

Faza TOP 16 Ligi Mistrzów, 1. mecz:

RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - Telekom Veszprem 22:23 (10:12) Najwięcej bramek: dla RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb -  Domagoj Pavlović i Josip Valcić - po 4, Stipe Mandalinić i Igor Vori - po 3; dla Telekomu Veszprem - Gasper Marguc i Renato Sulić - po 4, Dragan Gajić, Andreas Nilsson i Cristian Ugalde - po 3.

Czy Telekom Veszprem zagra w finale Ligi Mistrzów 2016/2017?