Orlen Wisła II - Real Astromal. Zwycięstwo walecznych leszczynian w Płocku

W rozegranym w płockiej Orlen Arenie meczu 21. kolejki I ligi mężczyzn grupy A zwycięstwo odnieśli zawodnicy Realu Astromal Leszno. Przyjezdni pokonali Orlen Wisłę II 34:32 (16:16).

Maciej Szumowski
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Faworytem starcia od początku byli goście. Wpływ na to miało lepsze usytuowanie w tabeli. Zresztą sobotnie zwycięstwo zapewniło graczom Realu Astromal awans na piątą pozycję w tabeli, podczas gdy druga drużyna Orlen Wisły plasuje się pięć lokat niżej.

Nafciarzom początkowo udało się wyjść na prowadzenie i w 18. minucie wynik wynosił 10:7 na ich korzyść. Gospodarze nadrobili jednak straty i po pierwszej połowie cały czas oscylujący wokół remisu rezultat wyniósł 16 do 16.

Gospodarze również rozpoczęli dobrze drugą połowę i udało im się w 35. minucie prowadzić już dwoma trafieniami. Kolejne minuty nie były już dla nich tak udane i skuteczni leszczynianie wyszli na prowadzenie 27:22. Poza tym nerwowo zrobiło się w 43. minucie, kiedy czerwoną kartkę ukarano gracza Wisły, Jakuba Ciećwierza.

Ostatecznie Real Astromal wygrał w Płocku 34:32. Najskuteczniejszy w zespole był tercet Damian Krystkowiak, Jakub Wierucki i Maciej Wierucki. Spośród Wiślaków skutecznością imponował natomiast Aleksander Kondracki.

Orlen Wisła II Płock - Real Astromal Leszno 32:34 (16:16)

ORLEN Wisła II: Ruciński, Rybicki - Janiszewski, Kondracki 6, Bronowski 5, Ciećwierz 4, Rupp 1, Szczutowski, Wołowiec 2, Kisiel, Olkowski 2, Lejza, Woźniak 4, Koper 3/3, Brzeziński 5.