Puchar Polski: wysoki triumf Orlen Wisły. Płocczanie gotowi na mecz z Vive

Orlen Wisła Płock nie miała trudności z pokonaniem Azotów Puławy w starciu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Wicemistrzowie Polski wygrali 36:24 (19:9) i są gotowi na sobotni mecz z Vive Tauronem Kielce.

Maciej Szumowski
Materiały prasowe / ARTUR STARCZEWSKI / CHROBRY GŁOGÓW

Środowe starcie było już trzecim pojedynkiem płocko-puławskim w tym sezonie i zarazem trzecim meczem zwycięskim przez drużynę Piotra Przybeckiego. Stawka tym razem była większa niż w rozgrywkach ligowych - gra toczyła się o awans do finałowego grona czterech najlepszych zespołów w Pucharze Polski.

Początkowe siedem minut toczyło się w schemacie bramka za bramkę, jednak później gospodarze przyśpieszyli i zaczęli powiększać przewagę. Po kwadransie, na tablicy widniał już rezultat 10:4 na korzyść Wiślaków. Sytuacja w obozie puławian zrobiła się nieco nerwowa. W 23. minucie trener Marcin Kurowski wykorzystał już drugą przerwę, ale na niewiele to się zdało.

Po pierwszej połowie wspaniale wyglądały statystyki Adama Morawskiego. Młody Nafciarz obronił połowę rzutów, a na dodatek dwukrotnie zatrzymał wykonawców karnych. Poza tym Wisła była skuteczna w ataku, dzięki czemu po 30 minutach wicemistrzowie Polski prowadzili już dziesięcioma trafieniami.

Drugą część meczu Azoty rozpoczęły od odrabiania strat. Trzy bramki z rzędu nie pozwoliły jednak na nawiązanie równorzędnej walki z gospodarzami. Zespołowo grający zawodnicy Piotra Przybeckiego cały czas utrzymywali przewagę sięgającą nawet dziesięć trafień. Wśród płocczan warto wyróżnić Macieja Gębalę, zdobywcę sześciu bramek.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 36:24 po trafieniu Dan-Emila Racotei z drugiej linii. Rozmiar porażki chciał zmniejszyć jeszcze Leos Petrovsky, ale w bramce zatrzymał go Marcin Wichary. Wisła zakwalifikowała się tym samym do półfinału Pucharu Polski. Wysoki triumf jest dla mazowszan dobrym prognostykiem przed sobotnim meczem z Vive Tauronem Kielce.

Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 36:24 (19:9)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 3, Wiśniewski 4, Ghionea 4/1, Mihić 1, Rocha, Gębala M. 6, Duarte 2, Racotea 5/1, Piechowski, Ivić 3, Tarabochia 1, Pusica 1, Toledo 4, Żytnikow 2.

Kary: 8 min. (Racotea - 4 min., Pusica, Toledo - po 2 min.)
Karne: 2/2.

Azoty: Bogdanow, Zapora, Koszowy - Kuchczyński 1, Krajewski 4, Sobol, Petrovsky, Grzelak, Jurecki 6/3, Śliwiński, Orzechowski, Łyżwa, Kubisztal, Przybylski 5, Masłowski 3, Prce 5/1.

Kary: 4 min. (Grzelak, Jurecki - po 2 min.)