El. ME 2018: powrót weterana do szwedzkiej kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Janek Skarzynski
AFP / Janek Skarzynski
zdjęcie autora artykułu

Jonas Kallman ponownie w reprezentacji Szwecji. Doświadczony skrzydłowy wrócił do kadry na mecze eliminacyjne mistrzostw Europy 2018 z Rosją.

Przed styczniowymi mistrzostwami świata zawodnik Picku Szeged zawiesił występy w drużynie narodowej, jako argument podając m.in. sprawy osobiste. Po kilku miesiącach przerwy Kallman ponownie założy reprezentacyjną koszulkę.

Selekcjoner Szwedów, Kristjan Andresson, postawił na graczy sprawdzonych na mistrzostwach świata. Absencja Andreasa Palicki wynika jedynie z problemów zdrowotnych bramkarza THW Kiel, poza składem także Johan Jakobsson, który nie doszedł do formy po wstrząśnieniu mózgu.

W reprezentacji pojawiły się za to nowe-stare nazwiska. Anton Halen z Frisch Auf! Goeppingen debiutował w reprezentacji Trzech Koron przed Euro 2014, krótki epizod w kadrze również za Mikaelem Aggeforsem, 32-letnim golkiperem Alingsas. Andresson nie zrezygnował jednak z odmładzania reprezentacji. Niedawni nowicjusze, jak Max Darj, Simon Jeppsson i Albin Lagergren, zadomowili się w drużynie narodowej i w meczach eliminacyjnych z Rosją będą ważnymi ogniwami zespołu.

Trzy Korony spotkają się na zgrupowaniu 1 maja. 3 maja w St. Petersburgu zagrają z Rosją. Przed własną publicznością (w Linkoping) podejmą Sborną 6 maja. Po dwóch kolejkach Szwedzi prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Awans wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy. Oprócz Rosjan, rywalami Skandynawów są Czarnogórcy i Słowacy.

Kadra Szwedów na mecze eliminacyjne mistrzostw Europy 2018 z Rosją:

Bramkarze: Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Loewen), Mikael Aggefors (Alingsas HK)

Lewoskrzydłowi: Jonas Kallman (MOL-Pick Szeged), Jerry Tollbring (IFK Kristianstad)

Lewi rozgrywający: Philip Stenmalm (KIF Kolding), Lukas Nilsson (THW Kiel), Simon Jeppsson (Lugi HF)

Środkowi rozgrywający: Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt), Jesper Konradsson (Alingsas HK)

Prawy rozgrywający: Albin Lagergren (IFK Kristianstad)

Prawoskrzydłowi: Niclas Ekberg (THW Kiel), Mattias Zachrisson (Fuechse Berlin), Anton Halen (Frisch Auf! Goeppingen)

Obrotowi: Andreas Nilsson (Telekom Veszprem), Jesper Nielsen (Paris Saint-Germain HB), Max Darj (Alingsas HK), Fredric Pettersson (Fenix Toulouse HB)

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek wyzywa Zbigniewa Bońka na boiskowy pojedynek. "To bardzo ważny zakład!"

Źródło artykułu: