El. ME 2018: Arpad Sterbik wraca do reprezentacji Hiszpanii po 15 miesiącach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / LESZEK STĘPIEŃ / Na zdjęciu: Arpad Sterbik
WP SportoweFakty / LESZEK STĘPIEŃ / Na zdjęciu: Arpad Sterbik
zdjęcie autora artykułu

Ponad rok po oficjalnym pożegnaniu z reprezentacją Hiszpanii, Arpad Sterbik powraca do drużyny narodowej. 37-letni bramkarz dostał od Jordiego Ribery powołanie na majowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Austrią.

Pochodzący z Serbii golkiper po raz ostatni wystąpił w reprezentacji na Euro 2016 w Polsce. Wtedy Hiszpanie dotarli do finału, w którym po przeciętnym występie ulegli Niemcom. Sterbik był jednak wówczas najlepszy w swojej drużynie.

Od momentu odejścia Sterbika duet bramkarzy "Los Hispanos" tworzą Gonzalo Perez de Vargas oraz Rodrigo Corrales. Pierwszy z nich jest jednak kontuzjowany i to właśnie w jego miejsce selekcjoner Ribera powołał 37-latka.

Sterbik od kilku sezonów występuje w Vardarze Skopje. Wcześniej przez lata był liderem hiszpańskich Ciudad Real i Barcelony. Bez wątpienia to jeden z najlepszych bramkarzy XXI wieku.

W reprezentacji Hiszpanii Sterbik zadebiutował w 2010 roku. Trzy lata później zdobył z nią złoto mistrzostw świata, a rok później wywalczył brąz Euro w Danii. Jego kolekcję medali uzupełnia srebro mistrzostw w Polsce.

Hiszpanie w maju rozegrają dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy z Austrią. Wcześniej powołania do kadry otrzymali grający w Polsce Corrales (Orlen Wisła Płock) i Julen Aguinagalde (Vive Tauron Kielce), a także Alex Dujszebajew, Daniel Dujszebajew i Angel Fernandez Perez, którzy w ciągu dwóch najbliższych sezonów zostaną zawodnikami Vive.

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Jurkowski: To będzie piekło i wielkie przeżycie, tworzymy nową historię KSW

Źródło artykułu: