Kram Start - Vistal. Elblążanki wciąż w grze

W meczu grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi kobiet, Kram Start Elbląg pokonał gdyński Vistal 26:21. Zawodniczki prowadzone przez Andrzeja Niewrzawę wciąż walczą więc o medale.

Michał Gałęzewski
Drużyna Kram Start Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Drużyna Kram Start Elbląg

Mecz w Elblągu był niezwykle ważny dla obu zespołów, które walczą w tym sezonie o najwyższe cele. Kram Start, aby utrzymać dystans do rywalek nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. W 9. minucie Katarzyna Janiszewska wykorzystała jednak kontrę i to Vistal prowadził 5:3.

Później jednak bardzo dobry okres gry miały elblążanki. Zwieńczyła to Aleksandra Stokłosa, która rzuciła bramkę na 7:6. Oba zespoły przez długi nie potrafiły wyjść na wyższe prowadzenie. W Vistalu imponowała Janiszewska, jednak to było za mało.

Od stanu 8:10, świetny okres gry zaliczyły gospodynie. Kram Start Elbląg grał aktywnie w obronie, z czego wychodziły łatwiejsze do wykończenia akcje. Tuż przed przerwą, drużyna Andrzeja Niewrzawy prowadziła już różnicą trzech bramek i ostatecznie pierwszą połowę drużyna z Elbląga wygrała 15:12, a wynik tej części spotkania ustaliła Ewa Andrzejewska.

Na początku drugiej części spotkania Kram Start Elbląg, po rzucie Sylwii Lisewskiej potrafił powiększyć przewagę do czterech bramek. Jak się później okazało, drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego nie oddała już prowadzenia do samego końca.

Vistal walczył i gdy na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Monika Kobylińska rzuciła bramkę, było już 20:18. Jeszcze na siedem minut przed końcem spotkania różnica pomiędzy drużynami wynosiła dwie bramki, jednak do samego końca wynik kontrolowały gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły 26:21.

Kram Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:21 (15:12)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 6, Lisewska 6, Andrzejewska 4, Waga 4, Stokłosa 3, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska 1, Świerżewska 1 oraz Muchocka.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min. (Świerżewska 4 min., Kwiecińska, Lisewska, Andrzejewska - po 2 min.).

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 7, Kobylińska 4, Kozłowska 3, Zych 2, Szarawaga 2, Urbaniak 1, Stanulewicz 1, Kulwińska 1 oraz Borysławska, Matieli, Gutkowska.