MKS Selgros - Pogoń Baltica. Zwycięstwo mistrza z wicemistrzem Polski. W czołówce jeszcze ciaśniej

W spotkaniu 29. kolejki (grupa mistrzowska) PGNiG Superligi Kobiet 2016/2017, broniący tytułu MKS Selgros Lublin okazał się lepszy od Pogoni Baltica Szczecin (25:21).

Tomasz Rosiński
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / MKS Selgros Lublin
Obydwie ekipy przystępowały do środowej rywalizacji po remisach w poprzedniej serii gier, gdyż lublinianki podzieliły się punktami z Energą AZS-em Koszalin (26:26), zaś szczecinianki nie dały rady pokonać Vistalu Gdynia (27:27). Pogoń (5. miejsce) przed meczem w Lublinie miała raczej teoretyczne szanse na podium, natomiast MKS (3. lokata) wciąż był w grze o obronę tytułu.

Tylko sam początek pojedynku był niemrawy w wykonaniu lubelskich szczypiornistek, które po stu osiemdziesięciu sekundach przegrywały 0:2. Jednakże mistrzynie Polski opanowały nerwy i z każdą kolejną minutą zaczęły przyspieszać i objęły prowadzenie 5:3 za sprawą... Weroniki Gawlik, która nie dość, że dobrze broniła, to potrafiła rzucić bramkę.

Zespół ze Szczecina słabo prezentował się w ofensywie, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie, wyprowadzając zabójcze kontrataki. Nie do zatrzymania dla rywalek była skrzydłowa Dagmara Nocuń, a skuteczna była również rozgrywająca Marta Gęga (10:4). Ambitnie starała się walczyć Daria Zawistowska, ale miała zbyt małe wsparcie ze strony klubowych koleżanek i ostatecznie przejezdne poległy w I połowie 7:12.

Po zmianie stron podopieczne Nevena Hrupca starały się kontrolować boiskowe wydarzenia, zaś mądrze poczynaniami swojej drużyny kierowała doświadczona Gęga. Szczecińskie zawodniczki zaczęły mieć kłopoty nawet z wykorzystaniem rzutów karnych, przez co nie mogły niwelować strat (17:11).

Na finiszu swój zespół do jeszcze cięższej pracy starała się zmobilizować Valentina Blazević, dzięki której wicemistrzynie kraju w 55. minucie starcia doszły przeciwniczki na dwa trafienia (20:18). Ostatnie słowo należało do miejscowych szczypiornistek, które triumfowały 25:21.

Na trzy kolejki przed końcem zmagań w polskiej ekstraklasie ekipa z Lubelszczyzny traci punkt do Metraco Zagłębia Lubin i Vistalu.