Energa AZS - Vistal. Wielka wygrana gdynianek

Drużyna Vistalu Gdynia przełamała serię czterech meczów bez zwycięstwa. Zespół z Trójmiasta zrobił to w wielkim stylu, pokonując w Koszalinie Energę AZS 30:21.

Michał Gałęzewski
Kinga Gutkowska WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: Kinga Gutkowska

Mimo braku zwycięstw w ostatnich spotkaniach, Vistal pozostawał liderem tabeli. Energa AZS plasowała się natomiast na 6. miejscu, bez większych perspektyw na poprawę lokaty. Od początku to gdynianki narzuciły swój styl gry i w 5. minucie było już 3:0 dla Vistalu.

Energa AZS Koszalin w końcu zaczął znajdować drogę do bramki Weroniki Kordowieckiej, jednak drużyna ze środkowego Pomorza nie potrafiła zmniejszyć straty. Wręcz przeciwnie, Vistal wciąż dawał koncert na boisku i gdy w 20. minucie bramkę rzuciła Magdalena Stanulewicz, było już 11:6 dla liderek tabeli.

Na to trafienie koszalinianki odpowiedziały dwoma bramkami i po rzucie Pauliny Tracz, było już tylko 8:11. Przed przerwą kolejną serią, tym razem czterech bramek z rzędu popisał się Vistal, a wynik pierwszej połowy - 10:17 ustaliła Monika Kobylińska, trafiając z siedmiu metrów.

Po zmianie stron trwał popis gry Vistalu. W ciągu dziewięciu minut Energa AZS Koszalin rzuciła zaledwie dwie bramki, a gdynianki w tym samym czasie trafiły ośmiokrotnie, dzięki czemu w 39. minucie, gdy trafiła Kobylińska, było już 12:25. Takiej przewagi nie da się już roztrwonić.

Energa AZS nie położyła się jednak na boisku i walczyła o odrobienie choć części strat. Kiedy z trzy razy z rzędu trafiła Klaudia Domaros, na 9 minut przed końcem przewaga gdynianek stopniała z trzynastu do o siedmiu bramek. Do końca obie drużyny nie potrafiły często pokonywać rywalek. Spotkanie zakończyło się rezultatem 21:30 i niezwykle cenne dwa punkty pojechały do Gdyni.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 21:30 (10:17)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch - Domaros 4, Sądej 3, Niesciaruk 3, Protsenko 2, Michałów 2, Roszak 2, Tracz 2, Kaczanowska 2, Błaszczyk 1 oraz Budnicka, Izak, Piwowarczyk, Chmiel.
Karne: 3/6.
Kary: 16 min. (Piwowarczyk, Michałów - po 4 min., Chmiel, Tracz, Roszak, Protsenko - po 2 min.).

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Kobylińska 8, Janiszewska 7, Stanulewicz 4, Szarawaga 3, Urbaniak 2, Kozłowska 2, Lalewicz 1, Matieli 1, Borysławska 1, Uścinowicz 1 oraz Kulwińska, Gutkowska, Dorsz.