Metraco Zagłębie - MKS Selgros. Dominacja lubinianek! "Święta wojna" dla Zagłębia

W ramach 30. kolejki zmagań w PGNiG Superlidze doszło na Dolnym Śląsku do szlagierowego spotkania między Metraco Zagłębiem i MKS-em Selgros. Lubinianki wykorzystały atut własnego parkietu i wciąż liczą się w grze o złoto (30:23).

Małgorzata Boluk
Metraco Zagłębie Lubin WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin
- MKS na pewno będzie chciał zrewanżować się nam za porażkę na Globusie. To będzie trudny mecz walki. Aby pokonać lublinianki, musimy się wznieść na wyżyny - mówiła przed hitem kolejki szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Podopieczne trener Bożeny Karkut wzięły sobie te słowa do serca. Ekipa Miedziowych szybko narzuciła rywalkom swój styl gry i w 7. minucie wygrywała już cztery do jednego. Kluczem do znakomitego początku okazała się defensywa. Miejscowe wsparła także Monika Maliczkiewicz.

Mistrzyniom Polski drżały ręce. W drużynie MKS Selgrosu Lublin brakowało komunikacji oraz skuteczności. Zespół Nevena Hrupca zbyt często tracił piłkę i stwarzał tym przeciwniczkom okazje do kontrataku. Odwieczny rywal nie miał dla drużyny z Koziego Grodu litości. Po trafieniu świetnie dysponowanej Małgorzaty Buklarewicz, ekipa przyjezdnych przegrywała w 20. minucie starcia różnicą dziesięciu bramek. Wynik zakrawał o pogrom.

MKS potrzebował rewolucji. W drugiej części spotkania z pomocą przyszła młodość - Dagmara Nocuń i Aleksandra Rosiak. Na wysokości zadania stanęła też kapitan drużyny, Weronika Gawlik. Efekt? W 41. minucie przewaga gospodyń stopniała do czterech bramek i nadzieja rozbłysła na nowo.

Zagłębie nie dało się sprowokować i ugasiło ogień dzięki Monice Wąż, która w kluczowych momentach rywalizacji zatrzymywała rozpędzone lublinianki. W ofensywie po raz kolejny błyszczała natomiast obrotowa, Jovana Milojević. Dzięki niedzielnej wygranej, team Miedziowych wciąż ma ogromną szansę na mistrzowski tytuł.

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 30:23 (19:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż - Kurdzielewicz, Załęczna 1, Grzyb 6, Semeniuk, Buklarewicz 6, Wiertelak, Piechnik, Marić 6, Jochymek 4, Belmas 2, Malta, Milojević 5, Trawczyńska
Kary: 12 min.

MKS: Januchta, Gawlik - Bożović, Niedźwiedź 5, Rola 2, Gęga 2, Matuszczyk, Kozimur 1, Drabik 3, Nocuń 5, Charzyńska, Rosiak 5
Kary: 8 min.

Sędziowie: Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz

Czy Metraco Zagłębie Lubin zostanie mistrzem Polski 2016/17?