UKS PCM - KPR. Zespół z Kobierzyc wywalczył utrzymanie w Superlidze

W meczu 31. kolejki PGNiG Superligi kobiet KPR Kobierzyce wyraźnie pokonał UKS PCM Kościerzyna 35:27. Tym samym beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w rozgrywkach.

Joanna Chmara
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce
Podczas przedostatniego spotkania sezonu na ławce trenerskiej zabrakło Dariusza Męczykowskiego, który został wykluczony na dwa mecze za niesportowe zachowanie podczas ostatniego meczu z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk. W pierwszych minutach lepiej na boisku prezentowały się gospodynie, których mocnym punktem były skutecznie wykonane kontry.

Ataki UKS-u PCM napędzała wiceliderka klasyfikacji strzelczyń Superligi Justyna Belter. Świetnie spisywała się także stojąca w bramce Iwona Łoś. W 17. minucie meczu po bramce Natalii Rogożeńskiej gospodynie prowadziły 10:7

Słabsza skuteczność kościerzynianek w drugim kwadransie gry dała KPR-owi okazję do doprowadzenia do remisu, a w 24. minucie po bramce Moniki Kaźmierskiej podopieczne Tomasza Folgi wyszły na prowadzenie. Tuż przed przerwą szczęśliwy rzut na bramkę Iwony Łoś oddała jeszcze Anna Mączka i zespół z Kobierzyc schodził do szatni prowadząc 17:14.

Na początku drugiej połowy na boisku pojawiła Magdalena Ziółkowska, która od razu zdobyła bramkę dla kościerskiej drużyny. Coraz lepiej grały jednak zawodniczki z Dolnego Śląska i w dużej mierze dzięki znakomitej postawie bramkarki Magdaleny Słoty zaczęły powiększać przewagę.

Kościerzyniankom wyraźnie brakowało skuteczności i dokładności, a ich potknięcia wykorzystywały szczypiornistki KPR-u. W 52. minucie drużyna gości prowadziła już dziewięcioma bramkami a UKS PCM w dalszym ciągu nie był w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem beniaminka z Kobierzyc 35:27, który zapewnił sobie utrzymanie w Superlidze.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 27:35 (14:17)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 8, Konofał 6, Rogożeńska 3, Sus 4, Białek 2, Jakubowska 1, Krajewska 1, Ziółkowska 2, Neitsch