Vardar Skopje buduje skład na kolejne rozgrywki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: drużyna Vardaru Skopje
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: drużyna Vardaru Skopje
zdjęcie autora artykułu

Dwóch podstawowych graczy przedłużyło umowy z Vardarem Skopje. Mowa o Vuko Borozanie i Iliji Abutoviciu. Wcześniej nowy kontrakt podpisał Igor Karacić.

Lewy rozgrywający Borozan do 2021 roku będzie występował w Vardarze. Czarnogórzec dołączył do drużyny przed sezonem 2016/2017 i zwłaszcza w końcówce rozgrywek jest jednym z najlepszych strzelców zespołu (41 goli w Lidze Mistrzów).

O Borozanie było ostatnio głośno z powodów pozasportowych. 22-latek odmówił występów w rodzimej reprezentacji i mówiło się o przyjęciu przez niego katarskiego obywatelstwa. Ostatecznie Czarnogórzec posypał głowę popiołem i zagrał w meczach eliminacyjnych mistrzostw Europy 2018.

Ilija Abutović to z kolei podstawowy defensor Vardaru. Serb do stolicy Macedonii trafił pięć lat temu i spędzi w Skopje przynajmniej trzy kolejne sezony. Jego nowa umowa obowiązuje do czerwca 2020 roku.

Właściciel Siergiej Samsonenko kilka tygodni wcześniej doszedł do porozumienia z Igorem Karaciciem, którym interesowało się Veszprem. Chorwat na razie parafował kontakt do 2018 roku. Prawdopodobnie lada moment podpis złoży także Daniił Sziszkariew.

Vardar poniesie też spore straty. Do Kielc odejdzie Alex Dujszebajew, a po sezonie 2017/2018 trener Raul Gonzalez Gutierrez może mieć spory ból głowy przy obsadzaniu bramki. Koniec kariery zapowiedział Arpad Sterbik i Strahinja Milić potrzebuje wsparcia w kolejnych sezonach. W ślady Dujszebajewa może pójść Luka Cindrić. Vive widzi w Chorwacie następcę Urosa Zormana. Dla Vardaru byłoby to ogromne osłabienia. 24-latek to jeden z najlepszych środkowych w Europie.

ZOBACZ WIDEO: Gol z karnego dał im awans do finału. Zobacz skrót meczu Reading FC - Fulham [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: