Oficjalnie: Paweł Noch drugim trenerem reprezentacji Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / Paweł Noch
Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / Paweł Noch
zdjęcie autora artykułu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Paweł Noch został asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Piotra Przybeckiego. - To dla mnie ogromna nobilitacja. Sytuacja, w której jest kadra jest trudna, ale musimy zakasać rękawy - mówi.

O tym, że Noch ma zostać drugim trenerem kadry pisaliśmy w środę. Wtedy 37-latek nie chciał potwierdzić plotek, ale podkreślał, że "wszystko wyjaśni się do końca tygodnia".

Obaj panowie znają się bardzo dobrze. - Jesteśmy w stałym kontakcie od kilku lat. Często konsultujemy się czy rozmawiamy o piłce ligowej czy meczach reprezentacji - zdradza.

37-latek ostatnie dwa sezony spędził w Zagłębiu Lubin, którego był pierwszym szkoleniowcem. Kilka dni temu ogłosił, że po zakończeniu sezonu odchodzi z klubu.

Zagłębie było czwartym zespołem w jego trenerskiej karierze. Pracę na ławce zaczął w 2009 roku. Prowadził Juranda Ciechanów, Nielbę Wągrowiec i SPR Stal Mielec.

ZOBACZ WIDEO Horror w Płocku. Kulisy finału PGNiG Superligi

Klub z Ciechanowa wprowadził w 2011 roku do PGNiG Superligi. Właśnie w tej drużynie zakończył grę w piłkę. Jest wychowankiem Petrochemii Płock, później występował m.in. w AZS-ie AWF Warszawa, Śląsku Wrocław i Azotach Puławy. Był rozgrywającym.

Pracę z reprezentacją i Przybeckim rozpocznie 1 czerwca. Kadra spotka się wtedy na zgrupowaniu w Cetniewie. - Czasy są trudne, ale Piotrek kilka razy już wspomniał, że przyszedł czas młodych zawodników i na nich będziemy stawiać. Zmiana jest drastyczna, ale musimy zakasać rękawy. Chcemy podnosić ich umiejętności z każdym meczem - dodaje.

W sztabie reprezentacji będą ponadto fizjoterapeuci Jerzy Buczak i Krzysztof Rudomina, lekarz Tomasz Owczarski, trener przygotowania motorycznego Łukasz Piwkowski oraz dietetyk Paweł Ryckiewicz.

Źródło artykułu: