Sparingowo: KPR Gminy Kobierzyce rozgromił młode Białorusinki

Przygotowujący się do drugiego z rzędu sezonu w PGNiG Superlidze kobiet KPR Gminy Kobierzyce pokonał reprezentację Białorusi do lat 17 38:15. Siedem bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła Kinga Jakubowska.

Michał Gałęzewski
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce

Drużyna z PGNiG Superligi okazała się twardym nauczycielem dla młodych Białorusinek. Już sam początek spotkania należał do KPR-u Gminy Kobierzyce, który w 18. minucie, po bramce Grażyny Janczak prowadził z rywalem zza wschodniej granicy aż 10:2.

Do przerwy Białoruś rzuciła jeszcze trzy bramki, a KPR zwyciężył pierwszą część spotkania 16:5, a jej wynik ustaliła Zuzanna Mazguła. Po zmianie stron w mecz bardzo dobrze weszły podopieczne Edyty Majdzińskiej, które po dwóch bramkach z rzędu Kingi Jakubowskiej, prowadziły już 22:5.

Druga część spotkania była dla szczypiornistek z Dolnego Śląska doskonałą okazją do potrenowania różnych rozwiązań w ataku. Rywal nie potrafił zbyt mocno się postawić i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 38:15.

KPR Gminy Kobierzyce - Białoruś U-17 38:15 (16:5)

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 7, Janczak 4, Wiertelak 4, Dąbrowska 4, Michalak 3, Wesołowska 3, Wojda 2, Mączka 2, Kaźmierska 2, Charzyńska 2, Mazguła 2, Walczak 2, Daszkiewicz 1 oraz Sobczyk.