Sparingowo: minimalna porażka Piotrkowianina z ZTR Zaporoże

Ukraiński ZTR Zaporoże pokonał Piotrkowianina 30:29 (14:13) w pierwszym sparingowym spotkaniu między tymi zespołami. Drużyna Dmytro Zinchuka zawiesiła utytułowanemu rywalowi wysoko poprzeczkę.

Michał Ostafijczuk
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

Wicemistrz Ukrainy rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale już po chwili był remis. W 10. minucie na 3:3 wyrównał z rzutu karnego Bartosz Nastaj. I taki przebieg miało właściwie całe spotkanie. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi niż dwa gole, a wynik oscylował wokół remisu.

Trener piotrkowskiej drużyny Dmytro Zinczuk na początku drugiej połowy wpuścił na plac gry młodych zawodników. Tym razem pokazali się oni z dobrej strony, w niczym nie ustępując Ukraińcom. Ostatni kwadrans przyniósł powrót na plac gry doświadczonych piotrkowskich zawodników, ale obraz meczu nie uległ zmianie. W 59. minucie było 29:29, po trafieniu Szymona Woynowskiego. Decydująca okazała się akcja najskuteczniejszego zawodnika przyjezdnych. Andrii Akimenko rzucił siódmego gola i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę o 18:00 również w piotrkowskiej Hali Relax.

Piotrkowianin - ZTR Zaporoże 29:30 (13:14)