Sparingowo: ZTR Zaporoże wygrał turniej w Zabrzu

Wicemistrz Ukrainy ZTR Zaporoże wygrał towarzyski turniej piłki ręcznej w Zabrzu. Zespół Witlija Nata pokonał w piątek HC Banik Karwina oraz gospodarza imprezy, NMC Górnik. W sobotę dokończenie zmagań.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zawodnicy ZTR-u Zaporoże w meczu z Piotrkowianinem WP SportoweFakty / KRZYSZTOF BETNEROWICZ / Zawodnicy ZTR-u Zaporoże w meczu z Piotrkowianinem
ZTR kontrolował przebieg obu piątkowych meczów. Najpierw, jeszcze w pierwszej połowie, rozstrzygnął losy starcia z Banikiem, na przerwę schodząc przy wyniku 20:10. W spotkaniu z Górnikiem szybko wypracował natomiast pięć bramek zaliczki i taką przewagę utrzymywał praktycznie do końca gry.

Ukraińską drużynę do triumfów poprowadzili Andrij Akimienko, Dmytro Artemienko i Maksym Karamyszew, którzy do spółki zdobyli 32 z 60 bramek zespołu.

W Górniku najlepszy był autor dziewięciu bramek Marek Daćko. W składzie drużyny zabrakło Michała Adamuszka, Rafała Glińskiego i Przemysława Witkowskiego. Z kolei dla Banika dwie bramki zdobył grający w przeszłości w Zabrzu Tymoteusz Piątek.

W sobotę o godz. 11:00 Górnik podejmie drużynę z Karwiny w meczu o drugie miejsce. Oba zespoły spotkały się ze sobą już w połowie lipca. Wtedy Górnik wygrał 22:16.