Turniej w Kobierzycach: komplet zwycięstw KPR-u

Dzięki zwycięstwu 26:25 z Piotrcovią, KPR Gminy Kobierzyce zwyciężył turniej drużyn z PGNiG Superligi, rozgrywany w kobierzyckiej hali. Swój ostatni mecz wygrał też KPR Jelenia Góra.

Michał Gałęzewski
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce

Jeleniogórski KPR w ostatnim swoim meczu w turnieju w Kobierzycach mierzył się z KPR-em Ruch Chorzów. Co prawda w pierwszych minutach dzięki dwóm trafieniom Marleny Lesik był remis, jednak bardzo szybko na wysokie prowadzenie wyszły zawodniczki z Dolnego Śląska, które po bramce Martyny Żukowskiej, prowadziły już 7:3.

Do końca pierwszej połowy utrzymywała się kilkubramkowa przewaga jeleniogórzanek, które do przerwy prowadziły 15:10. Po zmianie stron co prawda Ruch walczył o przełamanie i zbliżył się na dwie bramki na osiem minut przed końcem, jednak końcówka należała do KPR-u, który ostatecznie zwyciężył 29:23.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 29:23 (15:10)

KPR: Filończuk - A.Tomczyk 6, Kobzar 5, Jurczyk 4, M.Tomczyk 3, Karwecka 2, Dubiel 1, Załoga 1, Oreszczuk 1, Jasińska 1 oraz Maziarz, Skowrońska.
Karne: 5/7.
Kary: 6 min. (Jurczyk 4 min., Skowrońska 2 min.).

KPR Ruch: Lipok 1, Kajumowa - M.Drażyk 5, Lesik 4, Rodak 3, Nimsz 3, Masłowska 2, Jasinowska 2, Stokowiec 2, Doktorczyk 1 oraz Kiel, Polańska, Kuszka.
Karne: 3/3.
Kary: 10 min. (Kiel 4 min., Stokowiec, Jasinowska, Lipok - po 2 min.).

Kobierzycki KPR mierzył się w ostatnim meczu z Piotrcovią. Obie drużyny od początku grały niezwykle równo i żaden zespół nie potrafił wyjść na przewagę większą, niż różnicą jednej bramki. Po niezwykle wyrównanej I połowie, na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 11:11.

Po zmianie stron piotrkowianki wyszły na prowadzenie, które szybko jednak straciły po tym, gdy KPR rzucił cztery bramki z rzędu. Gospodynie turnieju miały jeszcze na trzy minuty przed końcem trzybramkową przewagę. Co prawda dwie ostatnie bramki rzuciła Aleksandra Dronzikowska, jednak mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 26:25.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:25 (11:11)

KPR: Ciesiółka, Słota - Mączka 4, Michalak 4, Dąbrowska 3, Wesołowska 3, Charzyńska 3, Jakubowska 2, Wiertelak 2, Kaźmierska 2, Walczak 2, Janczak 1 oraz Linkowska.