Sparingowo: KPR Legionowo stawił dzielny opór Azotom Puławy

Azoty Puławy pokonały KPR Legionowo 31:28 w kolejnym meczu sparingowym rozegranym we własnej hali. Wygrana gospodarzy była jednak mniej przekonująca niż w sobotnim starciu przeciwko Stali Mielec.

Daniel Kordulski
Wadim Bogdanow w barwach Azotów Puławy Materiały prasowe / GRZEGORZ TRZPIL / KS AZOTY PUŁAWY / Wadim Bogdanow w barwach Azotów Puławy

W sobotę puławianie niczym walec drogowy rozjechali Stal 38:15. W tamtym spotkaniu w składzie Azotów nie pojawił się Robert Orzechowski (tym razem zagrał). Ponownie zabrakło za to nieobecnego także w sobotę Pawła Podsiadły.

Początek wtorkowego meczu był dosyć wyrównany. W pierwszych minutach KPR nawet minimalnie prowadził (2:1 w 4 min.). Puławianie szybko jednak przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Przez całą pierwszą połowę ich przewaga oscylowała wokół kilku trafień. Najwyższe prowadzenie podopiecznych trenera Daniela Waszkiewicza wynosiło 6 bramek.

Po przerwie goście z animuszem przystąpili do odrabiania strat. Imponowali zwłaszcza skuteczną grą jeden na jeden w ataku. Tempo akcji ofensywnych KPR-u też nie pozostawiało wiele do życzenia. Z dobrej strony pokazał się m. in. skrzydłowy Michał Ignasiak. Jeszcze w 41 min. na tablicy wyników był remis 18:18.

Brązowi medaliści minionego sezonu podrażnieni takim obrotem spraw w uspokoili sytuację. Kilka koronkowych akcji kończonych skutecznie z szóstego metra oraz rzutów z dystansu, pozwoliło ekipie z Lubelszczyzny zakończyć mecz niewielkich rozmiarów wygraną.

- Azotom nigdy z KPR-em nie grało się łatwo, (...) mecze były w sumie zacięte. Dziś było podobnie. Na razie mamy swoje elementy gry do przećwiczenia i nie ma co tak mocno skupiać się na wyniku. Na pewno wpływ na naszą postawę miała też pora rozgrywania meczu, bo nie przywykliśmy do grania o godzinie jedenastej. - podsumował weteran KPR-u, a od najbliższego sezonu obrotowy Azotów - Tomasz Kasprzak.

W dniach 18-20 sierpnia puławianie wezmą udział w piątym memoriale im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego. Turniej zostanie rozegrany od piątku do niedzieli w Mielcu.

Pierwszym rywalem Azotów (19 sierpnia, sobota) będzie ukraiński ZTR Zaporoże. Kolejnymi zaś ostatni sparingpartnerzy: KPR oraz gospodarz turnieju - Stal.

KS Azoty Puławy - KPR Legionowo 31:28 (15:12)

Azoty: Bogdanow, Dupjacanec, Wiejak - Masłowski 6, Kowalczyk 3, Kuchczyński 3, Łyżwa 3, Titow 3, Gumiński 2, Kasprzak 2, Orzechowski 2, Prce 2, Seroka 2, Grzelak 1, Panić 1, Skrabania 1, Jurecki

Czy KPR Legionowo będzie "czarnym koniem" najbliższego sezonu PGNiG Superligi?