PGNiG Superliga: czerwono w Elblągu. Meble Wójcik wygrały pomimo przeciwnościom

Meble Wójcik Elbląg ze zwycięstwem na inaugurację PGNiG Superligi. Drużyna Jacka Będzikowskiego pokonała Sandrę Spa Pogoń Szczecin 21:18, choć po dwóch czerwonych kartkach straciła Jakuba Morynia i Adama Nowakowskiego.

Marcin Górczyński
Zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg

Inauguracja sezonu w Elblągu miała burzliwy przebieg. W 12 minucie Jakub Moryń ujrzał czerwoną kartkę za - zdaniem sędziego - niesportowe zachowanie (rzut w głowę bramkarza). W drugiej połowie z parkietu wyleciał Adam Nowakowski, który uderzył rywala łokciem.

Straty nie zatrzymały nieźle dysponowanych Meblarzy. W bramce elblążan znakomicie spisywał się Paweł Kiepulski, w ważnych momentach trafiał nowy kapitan Bartosz Janiszewski - jego rzut z wolnego (niemal równo z syreną) dał gospodarzom prowadzenie 11:9. Po pierwszej połowie Meblarze mogli znajdować się w jeszcze lepszym położeniu, gdyby nie Sebastian Zapora. Golkiper Pogoni przed przerwą zanotował serię udanych interwencji i uratował zespół od znacznych strat.

Drużyna z Pomorza obudziła się po powrocie do gry. Sprawy w swojej ręce wziął jeden z najbardziej doświadczonych na parkiecie, Mateusz Zaremba i w 38 minucie dał Pogoni pierwsze od dawna prowadzenie (11:12). Byłego reprezentanta Polski wspierał kolejny z ligowych wyjadaczy Paweł Krupa, ale Meble odpowiadały golami Piotra Adamczaka.

W końcówce lepiej ustawione celowniki mieli gospodarze, którzy wykorzystali błędy rywali w ataku i wyprowadzili trzy skuteczne ciosy. Indywidualne akcje Jakuba Olszewskiego i Kamila Netza zakończyły dyskusję o zwycięstwie. Bramka Seweryna Gryszki tuż przed syreną tylko nieznacznie uratowała wynik.