Spójnia postraszyła Górnika. "Oni powalczą z niejednym przeciwnikiem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Rastislav Trtik
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Rastislav Trtik
zdjęcie autora artykułu

Po awansie do PGNiG Superligi, drużyna Spójni musi jeszcze płacić frycowe. Można to robić jednak w różnym stylu, gdynianie w przegranym 25:28 meczu z Górnikiem pokazali się na tyle dobrze, że otrzymali pochwały od rywali.

Rastislav Trtik, trener NMC Górnika: Był to dla nas trudny mecz, bo rywal był zdyscyplinowany i chciał wygrać za wszelką cenę. Gra w takim tempie nam nie pasuje i dlatego było ciężko. Pewne sytuacje denerwowały nas i rywali i muszę przyznać, że bardzo dobrze spisali się tu sędziowie. Kibice i przyjaciele piłki ręcznej mogą być zadowoleni. Jestem zadowolony z drugiego zwycięstwa, teraz przygotowujemy się na pierwszy mecz w Zabrzu.

Marcin Markuszewski, trener Spójni: Gratuluję Górnikowi zwycięstwa. Spotkanie było bardzo dramatyczne i wygrał zespół bardziej doświadczony. My pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie postawić się dużo wyżej notowanym rywalom, tylko brakuje nam doświadczenia. Z jednej strony graliśmy nieźle, z drugiej mamy uśmiech z nutką goryczy. Górnik był do ugryzienia.

Bartłomiej Tomczak, zawodnik NMC Górnika: Nie takie mieliśmy założenia, żeby dostosować się do takiego tempa gry. Spójnia grała konsekwentnie i długo. Prowadziła już różnicą czterech bramek i udało nam się to zniwelować. Chłopaki z Gdyni nie dali za wygraną i znów prowadzili. Krytyczne momenty miały miejsce podczas gry w osłabieniu. Wygraliśmy dwa takie fragmenty. Mamy bardziej doświadczonych graczy i to wychodzi w końcówkach. Gratuluję Spójni dobrej postawy, z niejednym przeciwnikiem powalczy.

Adam Lisiewicz, zawodnik Spójni: Mogę obiecać z naszej strony, że w każdym meczu będziemy zostawiać serce na boisku. Niezależnie od tego czy zagramy z drużyną z Kielc, czy z innym rywalem, będziemy gryźć parkiet i nie odpuścimy do samego końca. Mam nadzieję, że przełoży się to na nasze doświadczenie i będziemy potrafili na swoją korzyść rozgrywać końcówki. Liczę na to, że na mecze będzie przychodziło wielu kibiców, bo na tym nam zależy.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: bomba za bombą. Efektowne gole w Głogowie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy mimo porażki zawodnicy Spójni mogą być z siebie zadowoleni?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)