Liga Mistrzów: drużyna Patryka Rombla i Pawła Paczkowskiego gromi na starcie rozgrywek

Szczypiorniści Motoru Zaporoże i Czechowskich Niedźwiedzi zainaugurowali tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów. Zespół Patryka Rombla i Pawła Paczkowskiego zwyciężył 36:23.

Aneta Szypnicka-Staniec
trener Patryk Rombel Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKI / Na zdjęciu: trener Patryk Rombel

Zdobywcy Gladiatorów - najlepszy trener poprzedniego sezonu PGNiG SuperligiMężczyzn - Patryk Rombel oraz najlepszy boczny rozgrywający Paweł Paczkowski latem rozpoczęli nową część swojej kariery i przeprowadzili się do Motoru Zaporoże. W czwartek z nowym zespołem zainaugurowali rozgrywki Ligi Mistrzów i w Charkowie zmierzyli się z Czechowskimi Niedźwiedziami.

To nie był jednak koniec polskich akcentów. Spotkanie bacznym okiem śledził duet sędziowski - Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, a delegatem z ramienia Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej był Marek Góralczyk.

Motor dotychczas nigdy nie mierzył się w europejskich pucharach z Czechowskimi Niedźwiedziami. Już początek spotkania zapowiadał jednak bardzo ciekawy pojedynek. Zawodnicy obu drużyn w pierwszych minutach zdecydowanie postawili na atak. Chociaż kilka razy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się bramkarze - Gienadij Komok i Dimitri Pawlienko, to przede wszystkim ofensywa grała główną rolę. Tempo już od pierwszego gwizdka było naprawdę szybkie i pytaniem pozostawało, która drużyna dłużej je wytrzyma.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, a kluczem, jak to się najczęściej zdarza, okazała się zapomniana w pierwszych minutach obrona. Szczypiorniści Motoru zdecydowanie zacieśnili formację defensywną, postawili trudny do przebicia mur i to przyniosło skutek w postaci łatwości w wyprowadzaniu błyskawicznych kontrataków. Ukraińcy w pierwszej połowie zdobyli siedem trafień z szybkim ataków, Rosjanom sztuka ta nie udała się ani razu. Efekt? Do szatni zespół Patryka Rombla schodził prowadząc pięcioma bramkami - 21:16.

Druga część meczu zaczęła się bardzo dobrze dla zaporożan. Postawili oni niezwykle mocną defensywę, a przewaga wypracowana przed przerwą pozwoliła na spokojne kontrolowanie przebiegu meczu i wyniku. Gracze Motoru na dużym luzie powiększali swoje prowadzenie, a goście z Rosji momentami byli zupełnie bezsilni.

Władimir Maksimow reagował na boiskowe wydarzenia, ale czasy, o które prosił nie zmieniały obrazu gry. W dużo lepszym humorze niż trener Czechowskich mógł być za to Patryk Rombel, bo jego podopieczni nawet przy wysokiej przewadze, utrzymywali koncentracje i trzymali się założeń.

Ostatecznie Motor zwyciężył 36:23. Paweł Paczkowski spotkanie zakończył z jedną bramką na koncie. Rozgrywający dobrze spisywał się w obronie, zaliczył nawet ładny przechwyt, a w ofensywie sprawiedliwie rozdzielał piłki między kolegami.