Liga Mistrzów: Michał Szyba coraz dalej od fazy TOP 16

Po porażce z norweskim Elverum (26:22) Kadetten Schaffhausen Michała Szyby znacząco ograniczyło swoje szanse na miejsce w czołowej dwójce swojej grupy i miejsce w barażach o TOP 16 rozgrywek.

Marcin Górczyński
Michał Szyba (z piłką) WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)

O tym, że Kadeci na wyjeździe tracą sporo ze swojej wartości, wie cała handballowa Europa. Potwierdzeniem był bilans po sześciu kolejkach: trzy domowe zwycięstwa, trzy porażki na cudzych parkietach. Mistrzowie Szwajcarii nie uporali się ze swoją bolączką i przegrali w Elverum 22:26.

Kadetten od pierwszych minut zmagało się z nieskutecznością. Niewiele zdziałał zazwyczaj pewny Gabor Csaszar. Rzuty Węgra odbijał Morten Nergaard, przełamanie przyszło dopiero w 13. minucie. Madziar do końca nie był sobą, choć i tak zdołał cztery razy trafić do siatki. Mecz nieźle zaczął Michał Szyba. Próbował odważnie przedzierać się przez obronę i rzucił dwie bramki w pierwszych minutach. Po przerwie nieco przygasł, jak całe Kadetten.

Andre Lindboe i Kevin Maagero Gulliksen zbudowali przewagę Elverum, wykorzystując niezbyt dobrą postawę mistrzów Szwajcarii w obronie, a ten pierwszy dołożył jeszcze gole z karnych. Na moment wydawało się jednak, że może dojść do emocjonującej końcówki. Andrija Pendić zmniejszył stratę do trzech bramek (23:20), ale na odrobienie całości zabrakło czasu.

Gładkie zwycięstwo nad outsiderem z Bukaresztu odniósł Skjern i wyprzedza Kadetów już o cztery oczka. Świetne zawody rozegrali byli już reprezentanci Danii, Kasper Sondergaard i Anders Eggert.

Liga Mistrzów, grupa C (7. kolejka):

Elverum Handball - Kadetten Schaffhausen 26:22 (12:9)
Najwięcej bramek: dla Elverum - Andre Lindboe 8, Kevin Maagero Gulliksen 4; dla Kadetten - Gabor Csaszar 4, Andrija Pendić, Ron Delhees 3, Michał Szyba 2

Dinamo Bukareszt - Skjern Handbold 23:36 (8:18) Najwięcej bramek: dla Dinama - Hugo Descat, Liviu Mironescu - po 5; dla Skjern - Bjarke Christensen 6, Anders Eggert, Rene Toft Rasmussen - po 5