Liga Mistrzyń: Ta ostatnia niedziela

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę Vistal Gdynia rozegra swój ostatni mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Zawodniczki z Trójmiasta pojechały do Rumuni, gdzie zmierzą się z CSM-em Bukareszt.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Vistalu Gdynia obecna edycja Ligi Mistrzyń była niezwykle trudna. Mistrzynie Polski, które już i tak zdobyły ten tytuł bardzo młodym składem opuściło kilka bardziej doświadczonych zawodniczek, które zastąpiła młodzież. Ma to przełożenie na wyniki.

Vistal w lidze zdobył jak dotąd 24 punkty i plasuje się na czwartej pozycji. W Lidze Mistrzyń, gdzie grają najlepsze szczypiornistki na świecie było jeszcze trudniej. Drużyna Agnieszki Truszyńskiej miewała momenty, w których ręce same składały się do braw, jednak były to jedynie momenty, a także piękna przygoda dla młodych, zdolnych zawodniczek.

W pięciu dotychczasowych spotkaniach Vistal przegrywał i obecnie ma na swoim koncie 113 bramek zdobytych i 155 straconych. To najgorszy wynik całych rozgrywek. Gdyński zespół czeka teraz jeszcze najtrudniejsze możliwe spotkanie. Vistal zagra z CSM-em Bukareszt, w którym w tych rozgrywkach niesamowicie skuteczna jest Cristina Neagu, zdobywczyni 38 bramek.

CSM poza jedną wpadką wygrał cztery mecze i ma doskonały bilans bramek, najlepszy w całej Lidze Mistrzyń. Trudno spodziewać się tego, że w Bukareszcie dojdzie do niespodzianki. Będzie to jednak kolejna doskonała okazja dla młodzieży do pokazania potencjału, co może tylko zaprocentować w przyszłości.

CSM Bukareszt - Vistal Gdynia - 19.11.2017 godz. 15:00

ZOBACZ WIDEO Dublet Roberta Lewandowskiego - zobacz skrót meczu Bayern Monachium - FC Augsburg [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: