El. MŚ 2019: wszystko pod kontrolą - Portugalczycy rozbili Cypr

W spotkaniu 1. kolejki grupy 4 prekwalifikacji do MŚ 2019, reprezentacja Portugalii rozbiła kadrę Cypru, zwyciężając 47:16.

Tomasz Rosiński
Gilberto Duarte (po prawej) w barwach reprezentacji Portugalii podczas meczu z Niemcami Getty Images / Matthias Hangst / Gilberto Duarte (po prawej) w barwach reprezentacji Portugalii podczas meczu z Niemcami
Portugalczycy nie powtórzyli błędu Polaków, którzy we wcześniejszym meczy tego turnieju męczyli się w I połowie z Kosowem. Portugalscy szczypiorniści wyszli na pojedynek skoncentrowani i na starcie nie zlekceważyli swojego rywala, szybko obejmując prowadzenie 5:2 w 10. minucie.

Podopieczni trenera Paulo Pereiry nie forsowali tempa, spokojnie rozgrywali swoje akcje i co chwilę wyprowadzali skuteczne akcje. Cypryjczycy odpowiadali tylko sporadycznie i wyglądali na bardzo zagubionych.

Ciężar gry w szeregach drużyny z Portugalii starał się brać na swoje barki Gilberto Duarte, znany z występów w Orlen Wiśle Płock. Nieźle poczynał sobie również obrotowy Tiago Rocha, który natomiast jest byłym szczypiornistą Nafciarzy. Portugalczycy triumfowali w pierwszej odsłonie 22:7.

W drugiej części rywalizacji gospodarze imprezy kontynuowali swój strzelecki festiwal i z każdym kolejnym rzutem tylko powiększali swoją przewagę, która w 42. minucie wynosiła już 21 goli (32:11). Ostatecznie portugalski zespół zgodnie z planem odniósł efektowną wiktorię 47:16.

W sobotę (13 stycznia) Portugalia zagra z Kosowem, zaś Cypr zmierzy się z Polską.