I liga grupa B: MKS Wieluń nie wykorzystał szansy na podium, Czuwaj Przemyśl wróci z punktami

MKS Wieluń ciągle na czwartym miejscu w I lidze szczypiornistów. W 14. kolejce rozgrywek nie wykorzystał okazji na awans i przegrał u siebie 30:32 z Czuwajem Przemyśl.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / MKS Wieluń

Harcerze z Przemyśla bardzo dobrze spisywali się na swoim parkiecie, ale w gościach zupełnie im nie szło. Wygrali tylko raz, na terenie ostatniego ASPR-u Zawadzkie. Szczypiorniści Czuwaju obudzili się jednak w Wieluniu i wywieźli komplet punktów z twierdzy MKS-u.

Lepiej zaczęli gospodarze. Paweł Dutkiewicz wyprowadził ich na prowadzenie 8:6, ale chwilę później Harcerze z nawiązką odrobili straty (11:13). Końcówka połowy znowu należała do MKS-u. Jarosław Cepielik i Dutkiewicz zapewnili wielunianom dwie bramki przewagi do przerwy.

Po wznowieniu gry Czuwaj przejął inicjatywę. Skuteczność Pawła Stołowskiego i Macieja Kubisztala zapewniła im cenny wyjazdowy triumf. Wysiłki Michała Bernasia na niewiele się zdały.