MKS Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna: gospodynie z silnikiem Diesla

Drugie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością odniosły szczypiornistki Piotrcovii. Zespół Rafała Przybylskiego pokonał UKS PCM Kościerzyna 28:25 (14:10). Przyjezdne prowadziły przez większą część pierwszej połowy.

Michał Ostafijczuk
Anna Wasilewska WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska
Piotrkowscy kibice, dla których ligowa piłka ręczna była tego dnia ważniejsza od występu polskiej drużyny skoczków w Zakopanem, przecierali oczy ze zdumienia. Skazywany na porażkę zespół z Kościerzyny prowadził po sześciu minutach 3:0. Piotrcovia rozkręciła się jednak niczym silnik Diesla. Strzelecką niemoc gospodyń przerwała Aleksandra Kucharska, a w 22. minucie, po trafieniu Vladislavy Belmas Piotrcovia wyszła na pierwsze prowadzenie (9:8). Już do końca pierwszej połowy piotrkowianki dyktowały warunki, a do szatni zeszły z czterobramkową zaliczką - 14:10.

Kiedy po zmianie stron pierwszego gola rzuciła Paulina Marszałek wydawało się, że gospodynie odniosą pewne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. UKS PCM Kościerzyna walczył bardzo dzielnie, a piotrkowianki raziły prostymi błędami. W 55. minucie kontaktowego gola rzuciła Agnieszka Białek i było 25:24. Wtedy jednak dało o sobie znać doświadczenie Agaty Wypych. Była reprezentantka Polski rzuciła bardzo ważnego gola, chwilę później świetną interwencją popisała się w bramce Karolina Sarnecka i dopiero wtedy stało się jasne, że trzy punkty pozostaną w Piotrkowie.

- W końcówce oddawałyśmy rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Cieszy jednak zwycięstwo i ważne trzy punkty, które pozwoliły nam znów odskoczyć od zagrożonej spadkiem strefy. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie sprawimy jakąś niespodziankę - powiedziała po spotkaniu najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych, która zdobyła aż dziewięć bramek.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UKS PCM Kościerzyna 28:25 (14:10)

MKS Piotrcovia: Sarnecka - Kucharska 3, Matyja 1, Klonowska 2, Kopertowska 4, Marszałek 1, Wypych 9, Wasilewska, Ivanović 2, Belmas 4, Despodovska 2/2.
Trener: Rafał Przybylski