ME 2018: dwóch zawodników PGE VIVE w drużynie marzeń!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev
Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev
zdjęcie autora artykułu

Alex Dujshebaev i Manuel Strlek znaleźli się w gronie najlepszych zawodników mistrzostw Europy w Chorwacji. Najbardziej wartościowym graczem turnieju został natomiast uznany Jim Gottfridsson.

Dujshebaev i Julen Aguinagalde w niedzielę zagrają o mistrzostwo Europy. W finale Hiszpanie spotkają się ze Szwedami. Chorwaci, których reprezentantem jest Manuel Strlek zajęli dopiero piąte miejsce. Dla gospodarzy turnieju to była prawdziwa klęska - kibicie liczyli bowiem na pierwszy złoty medal w historii. Gdy szczypiorniści z Bałkanów po raz pierwszy od szesnastu lat nie dostali się do półfinałów, przez kraj przetoczyła się fala krytyki.

W drużynie marzeń znalazło się dwóch Hiszpanów, dwóch Chorwatów, Francuz, Duńczyk, Norweg oraz Szwed. Mianem najbardziej wartościowego gracza turnieju wyróżniono lidera Trzech Koron - Jima Gottfridssona. Najwięcej bramek rzucił natomiast Ondrej Zdrahala. Czech w siedmiu spotkaniach zdobył pięćdziesiąt pięć bramek (trafiał ze skutecznością na poziomie 57. procent) i o dwanaście oczek wyprzedził drugiego Mikkela Hansena.

ME 2018 All-star:

Najlepszy bramkarz: Vincent Gerard (Francja) Najlepszy prawoskrzydłowy: Ferran Sole (Hiszpania) Najlepszy prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev (Hiszpania) Najlepszy środkowy rozgrywający: Sander Sagosen (Norwegia) Najlepszy lewy rozgrywający: Mikkel Hansen (Dania) Najlepszy lewoskrzydłowy: Manuel Strlek (Chorwacja) Najlepszy obrotowy: Jesper Nielsen (Szwecja) Najlepszy obrońca: Jakov Gojun (Chorwacja)

All-star MVP: Jim Gottfridsson (Szwecja) Najlepszy strzelec: Ondrej Zdrahala 55 bramek (Czechy)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Paweł Podsiadło show. Azoty Puławy rozbiły Wybrzeże Gdańsk

Źródło artykułu:
Czy zgadzasz się z wyborem najlepszych zawodników turnieju?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (10)
avatar
sisiukris
29.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za dujczebajewa Gurbindo ,za Gojuna Horak i może być  
avatar
MS_
29.01.2018
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Jak zwykle, w przypadku najlepszych 7 rozgrywek, może polemizować z poszczególnymi wyborami. Dla mnie jedno jest pewne - Gurbindo to chyba najbardziej niedoceniany zawodnik ostatnich lat, a n Czytaj całość
avatar
Maxi-102
29.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dujshebaev....jaja jak berety...zawodnik, który w wielu meczach potykał się o własne nogi wiele strat i niecelnych rzutów...wybrany do drużyny turnieju...:)  
avatar
Arkady 241
29.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gojun nie, ja bym dał któregoś z Hiszpanów. Co do Hansena może być, ale jeśli byłby za niego Nikola Karabatić to bym się nie pogniewał. Zmieniłbym również bramkarza, może i Gerard bronił wspani Czytaj całość
avatar
tori
28.01.2018
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Z Dujszebajewem to chyba żart, nie był najlepszy nawet w swojej drużynie na tej pozycji.