Piotrkowianin - PGE Vive: dwa różne światy szczypiorniaka

Mistrzowie Polski dali prawdziwą lekcję piłki ręcznej drużynie Piotrkowianina. W spotkaniu 20. kolejki PGNiG Superligi piotrkowski zespół przegrał z PGE Vive Kielce 24:43 (10:26).

Michał Ostafijczuk
drużyna PGE VIVE Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: drużyna PGE VIVE Kielce
Początek meczu zwiastował rekord. W 14. minucie zespół Tałanta Dujszebajewa prowadził 12:1. Piotrkowianin sprawiał wrażenie jakby przestraszył się utytułowanego rywala, a każdy właściwie rzut z uśmiechem na ustach bronił Sławomir Szmal.

Dopiero w drugim kwadransie pierwszej połowy gospodarze zaczęli rzucać bramki, a większość z nich zdobyli młodzi: Piotr Rutkowski i Artur Urbański. Po pierwszej części gry mistrzowie Polski wygrywali 26:10.

W drugiej połowie PGE Vive już nie forsowało tak tempa, a i Piotrkowianin zaczął grać śmielej i odważniej. Kibice obejrzeli kilka widowiskowych akcji z jednej i drugiej strony. Łącznie obie drużyny zdobyły 67 bramek, z czego goście rzucili o dziewiętnaście więcej.

Duży wpływ na tak wysoki wynik miały osłabienia miejscowej drużyny. Od dłuższego czasu nie gra Bartosz Nastaj. Kontuzjowani są: Piotr Swat i Szymon Woynowski, a skutki grypy odczuwa Roman Pożarek. Do pełni sił, po kontuzjach, dochodzą również: Marcin Tórz (wychodził tylko na rzuty karne) oraz Sebastian Iskra. Przeciwko kieleckiej drużynie mogli dzięki temu zagrać juniorzy: Szymon Szczepaniak oraz Adam Kowalczyk.

- Nie wiem dlaczego tak zaczęliśmy ten mecz. Chłopaki grali ze spuszczonymi głowami. Wiadomo, że to dwa różne światy, ale nie można przegrać spotkania już przed jego rozpoczęciem - ocenił krótko Dmytro Zinchuk, trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - PGE VIVE Kielce 24:43 (10:26)