Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: trudna grupa Polaków

Rozlosowano grupy Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2018. Polscy piłkarze ręczni zagrają z Hiszpanami, Chorwatami i Rosjanami.

Marcin Górczyński
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka
Szczególnie młodzi Hiszpanie i Chorwaci będą bardzo trudnymi rywalami. Ci pierwsi zdobyli w swoim roczniku srebro mistrzostw świata 2017, a drużyna z Bałkanów skończyła zawody na czwartym miejscu. Chorwaci poradzili sobie wówczas z Biało-Czerwonymi, a gwiazdą tamtej drużyny był Halil Jaganjac z Metalurga Skopje, powoływany przez Lino Cervara do pierwszej reprezentacji.

Rosjanie także występowali na mistrzostwach świata U-19 w Gruzji, zajęli szóste miejsce. Polacy odpadli w 1/8 finału i w meczu o 15. pozycję pokonali Chile.

Na MME wystąpią zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. W składzie Polaków znajduje się kilku szczypiornistów znanych z PGNiG Superligi, m.in. Patryk Mauer, Piotr Jarosiewicz, Jan Klimków czy Dawid Krysiak. Zespół prowadzi Dariusz Tomaszewski.

Turniej odbędzie się w dniach 19-29 lipca w słoweńskim Celje. Do kolejnej rundy przejdą dwie najlepsze reprezentacje. MME będą jednocześnie kwalifikacją do mistrzostw świata - awans wywalczy dwanaście drużyn (nie licząc gospodarzy Hiszpanów i obrońców tytułu, Francuzów).