Bundesliga: Stuttgart korzysta na porażce Lubeki. Słabszy występ Gieraka

W 22. kolejce Bundesligi, drużyna TuS-N Luebbecke z Łukaszem Gierakiem i Piotrem Grabarczykiem w składzie przegrała z Wetzlar, na czym skorzystał zwycięski zespół z Stuttgartu. Remis uratowało TBV Lemgo w meczu, w którym zagrał Piotr Wyszomirski.

Bartosz Grzelak
Piłka ręczna WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna

W ramach 22. kolejki swoje sobotnie mecze rozgrywały drużyny z dolnych rejonów tabeli. Drużyna TBV Lemgo uratowała remis w Melsungen - 33:33. Niestety dla polskich zawodników porażkę 20:25 odniósł TuS N-Luebbecke z HSG Wetzlar, bowiem TVB 1898 Stuttgart wywalczył komplet punktów w Ludwigshafen.

W meczu między siódmym a dziesiątym zespołem Piotr Wyszomirski grał ze słabą skutecznością, ale to nie bramkarze byli bohaterami. W pierwszej wyrównanej części, Lemgo objęło prowadzenie po bramce Andreja Koguta (12:10). Chwilę później Wyszomirski zatrzymał rzut Marino Maricia, ale w ostatecznym rozrachunku jego drużyna remisowała do przerwy.

W drugiej odsłonie widowiska żadna z ekip nie prowadziła więcej niż jedną bramką. Na czterdzieści sekund przed końcem starcia Julius Kuehn rzucił dającą zwycięstwo bramkę, ale na siedem sekund przed ostatnią syreną wyrównał Patrick Zieker (33:33).

TuS N-Luebbecke zanotowało przeciętny występ, podobnie jak polscy zawodnicy - Łukasz Gierak i Piotr Grabarczyk. Już po kilkunastu minutach Wetzlar wygrywał 6:2 po bramce Stefana Cavora. Akcję wcześniej jego rzut zablokował Grabarczyk, ale obrona zespołu nie była szczelna. Gospodarze utrzymywali różnicę pięciu bramek przez większość meczu, w 47. minucie prowadzenie podwyższył Maximilian Holst (23:16).

Na nic zdała się dobra postawa Joela Birlehma w bramce. Stan meczu nie uległ zmianie, Lubeka przegrała 20:25 i spadła na 16. lokatę, kosztem TVB 1898 Stuttgart. Gierak oddał trzy rzuty, wszystkie niecelne, zaś Grabarczyk zarobił żółtą kartkę.
Zawodnicy Stuttgartu nie bez trudu wydarli punkty w meczu z beniaminkiem Fr.-Ebert Halle Ludwigshafen (25:24).