I liga grupa A: lider z Wągrowca przegrał w Lesznie, Sokół nie wykorzystał szansy. Niespodzianka w Żukowie

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna mógł zająć pozycję lidera po 19. kolejce I ligi szczypiornistów. Przegrał jednak 23:24 ze Stalą Gorzów i nie wykorzystał wpadki Nielby Wągrowiec w Lesznie.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka ręczna
Zwycięstwo Realu to duża niespodzianka, bo Nielba rozgrywa najlepszy sezon od dawna. W Lesznie nie dała jednak rady Krzysztofowi Misiaczykowi, z rzutów karnych nie mylił się Marcin Giernas, między słupkami brylował Fryderyk Musiał. Wprawdzie na minutę przed końcem, po golu Patryk Skrzypczaka, Nielba przegrywała tylko jednym golem, ale leszczynianie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa.

Dreszczowiec w Kościerzynie, bez happy endu dla gospodarzy. Sokół nie wykorzystał szansy na pozycję lidera. Na 15 sekund przed końcem Stal Gorzów wywalczyła rzut karny, którego wykorzystał znany z MMTS-u Kwidzyn Aleksander Kryszeń.

Z Grunwaldem Poznań ambitnie walczyła Gwardia Koszalin. Beniaminek zanotował słabszy okres gry po przerwie, rzucił się w pogoń w końcówce (za sprawą Patryka Kicińskiego), jednak nie zdołał odwrócić wyniku.

Warmia zaliczyła próbę generalną przed meczem Pucharu Polski z PGE VIVE Kielce i wygrała w Płocku. Zwycięstwo z Zielonej Góry przywiozła Pomezania Malbork. Zespół z Pomorza dawno zapewnił sobie utrzymanie i gra już tylko o prestiż, na czołówkę nie ma szans.

Do niemałej niespodzianki doszło w Żukowie. SPR GKS pokonał w niedzielę faworyta, jakim był bez wątpienia piąty AZS UW Warszawa. Ekipa Jakuba Bonisławskiego dominowała u siebie od samego początku i w 37. minucie wygrywała już różnicą dziewięciu bramek. Para sędziowska rozdała dwie czerwone kartki - z gradacji kar dla Kacpra Resemana i za faul dla Bartosza Grzywińskiego.