PGNiG Superliga: gol Cioka decydujący o zwycięstwie! Duże emocje w Legionowie

W 26. kolejce PGNiG Superligi KPR Legionowo odniosło zwycięstwo 21:20 ze Spójnią Gdynia. W pierwszej połowie goście zdominowali rywali, którzy po przerwie odwrócili losy rywalizacji, wygrywając po niezwykłej bramce Kamila Cioka.

Bartosz Grzelak
drużyna KPR Legionowo WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: drużyna KPR Legionowo

KPR Legionowo sięgnęło po wygraną po ograniu zespołu, który jest niżej sklasyfikowany w tabeli, ale podobnie jak gospodarze od dłuższego czasu czekający na przełamanie się w lidze. Ostatecznie po wyrównanym meczu KPR Legionowo zwyciężyło 21:20 ze Spójnia Gdynia. Beniaminek Superligi udanie rozpoczął rywalizację od prowadzenia po golu Kamila Pedryca, po kilku akcjach przewagę zwiększył Maciej Marszałek (4:2).

Goście postawili twarde warunki w defensywie, w dodatku utrzymywali prowadzenie nawet po wykluczeniach, jakie otrzymywali zawodnicy. Jednym z nich upomniany został Ołeksandr Kyrylenko, który gdy wrócił na parkiet rzucił kolejną bramkę i Spójnia prowadziła już 8:4. Gdynianie utrzymywali przewagę i w pierwszej odsłonie stracili tylko osiem bramek, co było zasługą świetnie broniącego Marcina Głębockiego (8:12).

Na drugą część gospodarze wyszli niesamowicie zmotywowani, z minuty na minutę odrabiali straty. Już w 38. stan rywalizacji wyrównał Kamil Ciok, który ciągnął grę swojego zespołu, choć raz pomylił się z rzutu karnego. Spójnia nie chciała wypuścić wyniku ze swoich rąk i trzykrotnie wracała na prowadzenie. Ostatni raz po bramce Kyrylenki prowadziła 19:17.

W tym meczu podyktowano dużo rzutów karnych, legionowianie wykorzystali dwa kolejne i remisowali (19:19). Prowadzenie dla KPR-u ładnym rzutem zagwarantował Kacper Adamski, ale z rzutu karnego wyrównał Rafał Rychlewski. Ostatnie pół minuty przypadło dla gospodarzy, z których akcji nic jednak nie wynikało.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się serią rzutów z siódmego metra, Legionowo zdobyło zwycięską bramkę po bezpośrednim rzucie wolnym. Bohaterem decydującego trafienia został Ciok, który ponad obitym murem zmieścił piłkę po krótkim rogu obok zaskoczonego Głębockiego.