Bundesliga: Magdeburg lepszy od THW Kiel. Rojewski górą w "polskim" starciu

W 24. kolejce Bundesligi Magdeburg zwyciężył 31:26 z THW Kiel. W pojedynku między TBV Lemgo a DHfK Lipsk lepszą okazała się drużyna z Andrzejem Rojewskim w składzie, zwyciężając 26:19.

Bartosz Grzelak
Andrzej Rojewski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andrzej Rojewski

W niedzielnym hicie kolejki piłkarze ręczni z Magdeburga wygrali z THW Kiel 31:26, powiększając przewagę do czterech punktów w tabeli nad znajdującą się na 6. lokacie Kilonią. Początek spotkania był po jej myśli, kiedy objęła prowadzenie 6:5 po rzucie Marko Vujina. Jednak gospodarze zagrali dobrze w obronie, wyprowadzając kontrataki, po jednym z nich w wykonaniu Roberta  Webera prowadzili 9:8. Minutę później Piotr Chrapkowski otrzymał karę wykluczenia, jednak jego koledzy utrzymywali korzystny rezultat. Po golu Marko Bezjaka zwiększyli różnicę do czterech trafień (16:12).

Po przerwie zawodnicy z GETEC Arena nie dali sobie odebrać prowadzenia, Chrapkowski rzucił na 18:15. Przez całą drugą połowę kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając 31:26. Reprezentant Polski do swojego dorobku dorzucił jeszcze jednego gola oraz wykluczenie. Więcej bramek zdobył Andrzej Rojewski, którego SC DHfK Lipsk ograł 26:19 TBV Lemgo. Polski rozgrywający rzucił cztery gole, ale w pozostałych pięciu próbach nie był w stanie pokonać Piotra Wyszomirskiego, który nie rozegrał wybitnego spotkania. Zespół polskiego bramkarza stoczył wyrównany pojedynek w pierwszej odsłonie, w drugiej oddał przeciwnikom inicjatywę, nie zachowując należytej skuteczności. Lemgo zanotowało tylko sześć bramek po przerwie.

Niespodziewanie całkiem blisko wywalczenia punktów byli piłkarze ręczni TuS N-Luebbecke w przegranym 26:28 starciu z TSV Hannoverem-Burgdorf. W pierwszej części kibice oglądali wyrównany pojedynek bramka za bramkę. W drugiej połowie gospodarze odjechali na pięć trafień, jednak na pięć minut przed końcem roztrwonili przewagę i kontaktowego gola rzucił Dener Jaanimaa (26:27).

Niestety niedługo później czerwoną kartkę ujrzał Piotr Grabarczyk i osłabieni goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Łukasz Gierak rzucił dwie bramki dla swojej drużyny. Ich zespół znajduje się o miejsce od strefy spadkowej z trzema punktami przewagi nad TV 05/07 Huettenberg, którego zawodnicy zremisowali z HSG Wetzlar. W pozostałych meczach faworyci zwyciężyli zgodnie z planem, choć zawodnicy Fuechse Berlin do przerwy męczyli się z VfL Gummersbachem, po zmianie stron odwrócili losy rywalizacji, pewnie wygrywając 31:24.