2. Bundesliga: Luebeck-Schwartau traci punkt. Polacy na bakier ze skutecznością

W 28. kolejce 2. Bundesligi HC Bergischer pewnie zwyciężył 27:22 z EHV Aue, a Eintracht Hagen pokonał HC Elbflorenz 26:23. VfL Luebeck-Schwartau potknął się w Eisenach i stracił punkt (23:23).

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda
Dosyć niespodziewanie punkt straciła drużyna, w składzie której gra Paweł Genda. Pierwsza połowa była wyrównana i dopiero po bramce Duje Miljaka w ostatniej sekundzie, zawodnicy ThSV Eisenach schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem (10:8). Wydawało się, że VfL Luebeck-Schwartau kontroluje przebieg zdarzeń, przez większość drugiej odsłony prowadził, po jednym z trafień Polaka było 18:16.

Goście mogli liczyć na Steffena Koehlera, po którego bramkach podwyższyli korzystny wynik (20:17). W końcówce roztrwonili jednak przewagę, a wyrównanie dla Eisenach uzyskał Matthias Gerlich w ostatniej minucie (23:23). Genda rzucił łącznie cztery gole, jednak drugie tyle jego rzutów nie znalazło już drogi do siatki. SG BBM Bietigheim, bezpośredni rywal w walce o awans nie zaliczył wpadki i pewnie zwyciężył 31:22 z HSG Nordhorn-Lingen. Przewaga nad trzecim zespołem wzrosła do sześciu oczek.

Nie zawodzą również piłkarze ręczni Bergischer HC, którzy pewnie zmierzają po pierwsze miejsce w ligowej tabeli, po dwudziestu minutach wyrównanej gry rozpoczęli odjeżdżać EHV Aue, ostatecznie wygrali 27:22. Miano najlepszego strzelca przypadło Arnorowi Thror Gunnarssonowi, który zdobył dwanaście bramek, choć aż siedem z nich padło po rzutach karnych. Maciej Majdziński zakończył mecz z dwiema nieudanymi próbami.

Po raz kolejny punkty na swoim koncie dopisał VfL Eintracht Hagen po zwycięstwie nad zespołem Elbflorenz. W drugiej połowie zbudował większą przewagę niż dwa trafienia, którą dowiózł do końca (25:20). Beniaminek dzielnie radzi sobie na zapleczu rozgrywek, powoli zadomawia się już w środkowej części tabeli. Chociaż grający w jego barwach Bartosz Konitz miał kilka okazji, zanotował na swoim koncie jedną bramkę oraz karę wykluczenia.