KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mariusz Jurasik kandydatem do pracy z reprezentacją juniorów

ZPRP wkrótce ogłosi nazwisko trenera kadry juniorów młodszych (rocznik 2002 i młodsi). Najpoważniejszym kandydatem jest dwukrotny medalista MŚ, Mariusz Jurasik.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mariusz Jurasik jako trener KSZO WP SportoweFakty / RAFAŁ SOBOŃ / Na zdjęciu: Mariusz Jurasik jako trener KSZO
- Potwierdzam, Jurasik jest realnie brany pod uwagę. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale wkrótce wszystko będzie jasne. Mariusz pracuje też w SMS-ie Kielce, a rocznik 2002 od września pójdzie do liceum - komentuje Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy ZPRP.

Mariusz Jurasik, była gwiazda Rhein-Neckar Loewen, Orlenu Wisły i PGE VIVE Kielce, od zeszłego sezonu prowadzi pierwszoligowe KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, w razie potrzeby 41-latek wychodzi na boisko i pomaga zespołowi. Poprzednio pracował w NMC Górniku Zabrze i Sandra Spa Pogoni Szczecin. Jako zawodnik zdobył srebro MŚ 2007 i brąz dwa lata później, przez sześć sezonów grał w Bundeslidze.

Selekcjonerami pozostałych kadr juniorskich są Bogdan Kowalczyk (rocznik 1998 i młodsi) i Piotr Obrusiewicz (rocznik 2000). Obie reprezentacje wystąpią w tym roku na mistrzostwach Europy - ci pierwsi w dniach 19-29 lipca, juniorzy zagrają natomiast od 9 do 19 sierpnia w Chorwacji.

ZOBACZ WIDEO Maciej Rybus. Idealny wahadłowy
Czy Mariusz Jurasik powinien pracować z reprezentacją juniorów młodszych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (19)
 • nyxomatosis Zgłoś komentarz
  Panie redaktorze Marcinie. W drugim zdaniu Pana artykułu pisze Pan, że „Najpoważniejszym kandydatem jest ... Mariusz Jurasik”. To zdanie sugeruje ewidentne, że są też inni kandydaci.
  Czytaj całość
  Jeśli jak Pan twierdzi ustalił, ze jest jeden kandydat to powinien Pan zgodnie z prawdą napisać, że „Jedynym kandydatem jest M.J.” A jeśli wystarczyła panu informacja tylko o kandydaturze M.J. to jest to trochę nierzetelne i krzydzące dla pozostałych ewentualnych kandydatów. Pisząc to co zostało napisane wprowadza Pan w błąd czytelników. Myślę, że związkowi powinno zależeć na tym, żeby wszystko było transparentne. Z uwagi na powyższe ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o uszczegółowienie czy są jeszcze inni kandydaci, a jeśli tak to jacy.
  • nyxomatosis Zgłoś komentarz
   Sam artykuł jest dla mnie formą promocji jednego jak mniemam z kilku kandydatów na selekcjonera kadry. Zastanawiające i oburzające jest, że ani autor tekstu, ani pan Eliasz nie podali
   Czytaj całość
   pozostałych kandydatur na to stanowisko. I wtedy, gdybyśmy znali wszystkich kandydatów powinna pod artykułem pojawić się ankieta , pt. "Który z wymienionych trenerów powinien zostać selekcjonerem kadry juniorów młodszych?" Panie redaktorze, czy celowo Pan pominął innych kandydatów? Dlaczego nie ma ich nazwisk? Czy to artykuł promocyjny jednego kandydata? A gdzie rzetelność dziennikarska?
   • jurek50 Zgłoś komentarz
    Nie wiem czy śmiać się płakać! czy żeby być trenerem Kadry Polski wystarczy wiedzieć gdzie podać piłkę i jak rzucić w kierunku bramki? a gdzie wiedza pedagogiczna , psychologiczna,
    Czytaj całość
    socjologiczna, fizjologiczna itd itp. gdzie doświadczenie szkoleniowe w zakresie operowania środkami trningowymi, doborem metod treningowych, stosowaniem obciążeń treningowych, intensywnością treningową, budowania strategii gry ........można wymieniać jeszcze wiele innych elementów wokół treningowych. Błędny wybór szkoleniowca to tragedia dla dyscyspliny. To taki mały apel do "dyrektora sportowego ZPRP"
    • kibic 98 Zgłoś komentarz
     Kolejny strzał w kolano Pana Eliasza. Był już Tomaszewski ze Skórskim, a teraz będzie Jurasik. Zawodnikiem był ponad przeciętnym, ale trenerem bardzo słabym. Bardzo słaby warsztat
     Czytaj całość
     trenerski, nie potrafi przekazać swoich doświadczeń. W KSZO musi grać bo nie umie ustawić zespołu, choć ma zawodników na odpowiednim poziomie. Obraża się na zawodników. Potrafi zniszczyć zawodnika, aby osiągnąć swój cel. Nie potrafi pracować z młodymi zawodnikami. W wywiadzie dla TVP mówił, że marzy o pracy z kadrą. Pan Eliasz spełnia marzenia. Fajna posadka, nikt nie rozlicza z wyników. prawda jest jednak taka, że nam są potrzebni trenerzy, a nie celebryci. Jaki dorobek trenerski ma Pan Jurasik? Żaden. Ciekawe czy zna choć jednego zawodnika z rocznika 2002? Powołania będą jak za Tomaszewskiego z polecenia kolegi, znajomego....Bedą powoływani po układach.Kadra będzie, ale wyników nie będzie. Kolejny rocznik zmarnowany. Żenada.
     • nyxomatosis Zgłoś komentarz
      Myślę, że ktokolwiek kto ma wiedzę o roczniku 2002 chłopców wie, który trener powinien zostać selekcjonerem. Jeśli dojdzie do wyboru Mariusza Jurasika nie będzie to wybór podyktowany
      Czytaj całość
      racjonalnymi przesłankami. Przecież on dopiero co zaczął zajmować się młodzieżą w SMS Kielece. Dajmy mu wykazać się. Niech najpierw pokaże, że zawodnicy pod jego ręką wspaniale będą się rozwijać i dopiero wtedy racjonalnie działający zarząd powinien powierzyć mu kadrę. Na tą chwilę brak jakichkolwiek podstaw, żeby rzetelnie ocenić trenera młodzieży Mariusza Jurasika. A wszyscy obeznani w roczniku 2002 wiedzą, który trener udowodnił, że potrafi pracować z młodzieżą, która pod jego ręką pięknie się rozwija. Związek też to wie. Dlaczego mamy eksperymentować i ryzykować skoro najprostsze i najlepsze rozwiązania same cisną się każdemu kto ma wiedzę o młodzieżowej piłce ręcznej w tym kraju. Bądźmy racjonalni, a nie nieodpowiedzialni. Nie stać nas na eksperymenty. Korzystajmy ze sprawdzonych fachowców, a tym, którzy jeszcze nie mieli okazji dajmy najpierw czas na wykazanie się, a dopiero wtedy pchajmy ich na głęboką wodę.
      • Beron_ Zgłoś komentarz
       Co do Mariusza Jurasika jako trenera - ciekawy wybór. Problem w tym, że obecnie trenuje i nadal gra w KSZO. Kadra + SMS + KSZO - zbyt dużo obowiązków. Jeśli miałby zostać trenerem kadry
       Czytaj całość
       powinien zrezygnować z pracy w klubie.
       • EQ Iskra Zgłoś komentarz
        Jakbym był juniorem i trenował by mnie Mariusz Jurasik, to zap*******ł bym jak mały samochodzik na treningach. W drużynach juniorów najważniejsza jest motywacja i zaangażowanie, a osoba
        Czytaj całość
        Mariusza gwarantuje ogromny szacunek u młodych chłopaków. Uważam, że jest to doskonały wybór.
        • senior-w Zgłoś komentarz
         Mariusz Jurasik, była gwiazda Rhein-Neckar Loewen i PGE VIVE Kielce a w Płocku to kim był? Panie Marcinie litości!!! A jaki ma warsztat to świadczy o jego podziękowaniu w Zabrzu i
         Czytaj całość
         Szczecinie. Problemem' było to, że nie chodzi na układy (Mariusz7) - doskonale wiedział gdzie idzie i co ma zrobienia.
         • jurek50 Zgłoś komentarz
          Kolejny bubel Eliasza. Niech no ten Jurasik zaliczy jakikolwiek sukces szkoleniowy. Dość już eksperymentów szkoleniowych na poziomie kadry.
          • Karl16 Zgłoś komentarz
           Bardzo dobry byłby Maciek Mroczkowski.Zdecydowanie lepszy od Jurasika.
           • nyxomatosis Zgłoś komentarz
            Nie wiem jakim trenerem jest Mariusz Jurasik i nie mam pojęcia jak sprawdzi się w roli trenera juniorów. Jestem jednak zdania, że tak ważne i odpowiedzialne role nie powinno się
            Czytaj całość
            powierzać na chybił trafił. A tak to wygląda, gdyż tak naprawdę trener Jurasik jeszcze nigdzie nie pokazał swojego warsztatu i wydaje mi się bardzo ryzykowne powierzanie tej roli osobie za jej wybitne zasługi jako reprezentanta kraju, ale w roli ZAWODNIKA! Mamy w kraju kilku trenerów, którzy wyróżniają się ponad przeciętność szkoleniem drużyn juniorskich. Powierzenie kadry sprawdzonym szkoleniowcom jest dla mnie bardziej racjonalne i bezpieczne. Wykorzystaliby swoją szansę tak jak wykorzystał ją trener Rombel, a mamy takich więcej w kraju! Panowie działacze trzeba tylko im dać szansę!
            • spoko22 Zgłoś komentarz
             Jeśli nie przesadzi z darciem mordy na nastolatków, tylko zachowa umiar, to kto wie, może i coś z tego będzie ;)
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×