I liga: Nielba dalej od PGNiG Superligi. Zwycięstwo zdziesiątkowanej Warmii Olsztyn

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska / MKS Nielba Wągrowiec
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska / MKS Nielba Wągrowiec

Myślała Nielba Wągrowiec o PGNiG Superlidze, a w międzyczasie straciła prowadzenie w I lidze. W Olsztynie przegrała ze zdziesiątkowaną Warmią Energą 25:27.

Nielba rozmawiała z Superligą na temat ewentualnego awansu, analizowała wymogi licencyjne, ale po dwóch porażkach z rzędu musi wrócić na ziemię. Tydzień wcześniej sensacyjnie przegrała u siebie z Grunwaldem Poznań, w 24. kolejce pojechała do Olsztyna i poniosła klęskę. Bo tak należy nazwać porażkę ze zdziesiątkowanym rywalem.

Warmia chciała przełożyć spotkanie, na jej treningach pojawiało się raptem zdrowych kilku graczy. Zgody nie wyraziła Nielba, ZRPR nie widział podstaw do zmiany terminu i spotkanie trzeba było rozegrać. Olsztynianie zadziwili, wręcz zaszokowali. Wobec takich problemów kadrowych, zdołali wygrać mecz z liderem i przy okazji sami zaczęli liczyć się w grze o zwycięstwo w rozgrywkach.

Przeciwko Nielbie na własne życzenie wystąpili Michał Sikorski (złamany palec u stopy) i Radosław Dzieniszewski. Obaj zostali bohaterami - rzucili odpowiednio siedem i dziewięć goli.

Przez większość pierwszej połowy prowadzili wągrowczanie, Warmia przejęła inicjatywę w końcówce i zeszła na przerwę z jedną bramką przewagi. Z czasem gospodarze tracili siły, ich gorszy okres wykorzystali Dariusz Widziński i Mateusz Pacała. W 55. minucie był remis 24:24. Olsztynianie jeszcze raz wznieśli się na wyżyny. Dobrze bronił Sebastian Kłodziński, a Sikorski i Dzieniszewski zapewnili sensacyjne zwycięstwo.

W czołówce grupy A zapanował ścisk. Na czele znalazła się Stal Gorzów, za jej plecami Nielba (mecz zaległy), Warmia i rewelacyjny beniaminek - AZS UW Warszawa. Liczy się jeszcze piąty Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, który wkrótce nadrobi dwa spotkania.

I liga grupa A (24. kolejka):

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Nielba Wągrowiec 27:25 (16:15) Najwięcej bramek: dla Warmii - Radosław Dzieniszewski 9, Michał Sikorski 7; dla Nielby - Dariusz Widziński 9, Paweł Gregor 6.