PGNiG Superliga Kobiet: mistrz nie odpuszcza. MKS Perła Lublin zwycięska w Elblągu

Ozłocona MKS Perła Lublin kontynuuje zwycięską serię. Osłabiona drużyna Kram Startu Elbląg nie dała rady świeżo upieczonym mistrzyniom Polski i traci do wicelidera już sześć punktów.

Małgorzata Boluk
zawodniczki MKS-u Perły Lublin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: zawodniczki MKS-u Perły Lublin
Któż nie chciałby pokonać świeżo upieczonego mistrza Polski? Drużyna Andrzeja Niewrzawy zamierzała poprawić sobie nastrój po ostatniej porażce z Metraco Zagłębiem Lubin, jednak musiała sobie radzić w niedzielę bez dwóch ważnych ogniw - Joanny Wagi i Hanny Jaszczuk. Środkową Kram Startu zastępowały w weekend Sylwia Lisewska oraz Justyna Świerczek.

W szeregach złotych medalistek do zmian nie doszło. MKS Perła Lublin zagrała w Elblągu w takim samym składzie jak w minionej kolejce, ale roszady nastąpiły za to w wyjściowej siódemce. Grą lublinianek kierowała Kamila Skrzyniarz, na prawym skrzydle stanęła Alesia Migdaliowa, a dostępu do bramki broniła Aleksandra Januchta, która rozpoczęła mecz od odbicia rzutu karnego egzekwowanego przez Sylwię Lisewską.

Mistrzynie wystartowały z "wysokiego C" i po pięciu minutach wygrywały w Elblągu trzy do zera. Złą serię przerwała ustawiona na lewej połówce Patrycja Świerżewska, a w jej ślady poszła niebawem Katarzyna Kozimur. Dobrą passę elblążanek mogła przedłużyć Magda Balsam, jednak nie sięgnęła bardzo długiego podania na kontrę. Warto dodać, że w pierwszym kwadransie po kilka udanych interwencji miały na swoim koncie Sołomija Szywerska i Aleksandra Januchta.

Kolejna szansa na remis nadeszła w 17. minucie meczu, ale stojąca na siódmym metrze Katarzyna Kozimur obiła słupek. Od tego momentu lublinianki zaczęły budować bezpieczną przewagę. Świetnie dysponowana Aleksandra Rosiak z zimną krwią wykorzystywała rzuty karne, a Alesia Migdaliowa zakończyła kontratak i popisała się pięknym rzutem z biodra. Po tym efektownym trafieniu prowadzenie gości wzrosło do pięciu "oczek".

Impas strzelecki przerwała stojąca na prawej flance Magda Balsam, a chwilę później z dziewiątego metra huknęła Aleksandra Kwiecińska. Straty do dwóch bramek zniwelowała po indywidualnej akcji aktywna w ataku oraz obronie Patrycja Świerżewska. MKS Perła Lublin na więcej w tej części spotkania rywalkom już nie pozwoliła i zeszła na przerwę z niezłą zaliczką przed drugą połową.

Kram Start w 35. minucie doszedł rywalki na remis i wdał się z mistrzem kraju w zaciętą wymianę ciosów, która zakończyła się na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziów. W bramce bardzo dobrze ustawiała się Aleksandra Januchta, a w ofensywie znakomity poziom utrzymywała Aleksandra Rosiak (22:26 w 55'), wspierana przez często asystującą Alesię Migdaliową. Pogodzone z porażką elblążanki przegrały ostatecznie różnicą siedmiu trafień i oddaliły się od pozycji wicelidera.

Kram Start Elbląg - MKS Perła Lublin 25:32 (9:12)

Start: Szywerska, Powaga - Balsam 5, Choromańska 1, Świerczek 1, Jędrzejczyk 1, Dorsz, Kwiecińska 1, Kozimur 5 (0/1), Szynkaruk, Gerej, Lisewska 5 (2/3), Stokłosa 1, Świerżewska 5.