PGNiG Superliga kobiet: KPR Kobierzyce potwierdza dominację

Nie było niespodzianki w meczu KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce. Na Górnym Śląsku wygrał zespół z Dolnego Śląska, który potwierdził swoją dominację w grupie spadkowej.

Michał Gałęzewski
KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: KPR Gminy Kobierzyce
Chorzowianki mecz zaczęły jednak optymistycznie. Gdy w 8. minucie do kobierzyckiej bramki trafiła doświadczona Agnieszka Piotrkowska, to KPR Ruch prowadził 5:3. KPR Gminy Kobierzyce potrzebował trochę czasu na wejście w mecz, w końcu jednak zaczął dominować.

Zespół Edyty Majdzińskiej bardzo szybko objął prowadzenie, ale to było za mało dla KPR-u Gminy Kobierzyce. Drużyna ta zaczęła szybko budować przewagę. Skuteczna była Kinga Jakubowska, a gdy na 9 minut przed przerwą trafiła Elżbieta Wesołowska, było już 8:14.

KPR Ruch Chorzów dopiero pod koniec pierwszej połowy złapał oddech i zaczął grać jak równy z równym z lepiej spisującym się w tym sezonie rywalem. Nie pozwoliło to jednak na odrobienie strat, a do przerwy było 13:19.

Po zmianie stron przyjezdne znów zaczęły przeważać i podwyższać przewagę. Dużą skutecznością popisywała się Anna Mączka, która rzuciła w tym spotkaniu aż 11 bramek. Właśnie po jej rzucie, w 41. minucie, kobierzyczanki prowadziły już różnicą dziewięciu bramek.

Mimo bardzo trudnej sytuacji, KPR Ruch Chorzów się nie poddawał i bardzo szybko zmniejszył straty do pięciu bramek. Na więcej zabrakło jednak mocy mimo tego, że w ataku dwoiła się i troiła Magdalena Drażyk. Spotkanie zakończyło się rezultatem 28:34 i zwyciężczynie mają aż 23 punkty przewagi nad 8. zespołem ligi.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 28:34 (13:19)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Kuszka - M.Drażyk 9, Piotrkowska 5, Lipok 3, Jasinowska 2, Polańska 2, Masłowska 2, Lesik 2, Rodak 1, Nimsz 1, Stokowiec 1 oraz Kiel.