PGNiG Superliga kobiet: UKS PCM przegrał wygrany mecz. Świetna końcówka KPR-u Jelenia Góra

Olbrzymich emocji dostarczył mecz w Kościerzynie. UKS PCM jeszcze na 11 minut przed końcem prowadził różnicą pięciu bramek. Ostatnie akcje należały jednak do jeleniogórzanek, które ostatecznie zwyciężyły 24:23.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra

Dzięki dobrej grze w ostatnich tygodniach, UKS PCM miał już zapewnione utrzymanie. KPR Jelenia Góra wciąż walczy o ostatnie bezpieczne miejsce z KPR-em Ruch Chorzów. Pierwsze akcje należały do drużyny z Kaszub, która po rzucie Magdaleny Ziółkowskiej, w 5. minucie, prowadziła 3:1.

To spotkanie obfitowało jednak w duże zwroty akcji. Zespół z Dolnego Śląska trafił do bramki dobrze spisującej się pomiędzy słupkami Dominiki Brzezińskiej-Recław cztery razy z rzędu, a na 9 minut przed przerwą, gdy gola rzuciła Aleksandra Tomczyk, było już 6:11. Dobre zawody rozgrywała Martyna Wierzbicka.

Gdy wydawało się, że do przerwy goście będą mieć sporą zaliczkę, do roboty wzięły się zawodniczki Dariusza Męczykowskiego. Magda Krajewska i Karolina Mokrzka rzuciły po dwie bramki, a Malwina Hartman miała karnego na remis. Nie wykorzystała jednak sytuacji, a kropkę nad "i" w I połowie postawiła Aleksandra Tomczyk.

Po zmianie stron mozolnie przewagę budował UKS PCM Kościerzyna, który zaczął stopniowo uciekać rywalowi z południa Polski. Kiedy na 11 minut przed końcem trafiła Weronika Sus, było już 22:17.

W tym meczu jednak jeśli jeden zespół miał mieć już spokój, drugi budził się do gry. Zawodniczki z Kościerzyny zaczęły popełniać błędy, które nawarstwiały się z każdym kolejnym nieudanym zagraniem. KPR Jelenia Góra w błyskawicznym tempie dochodził do rywala. W końcu bramkę na 23:23 rzuciła Marta Tomczyk, a celne trafienie na wagę trzech punktów oddała Małgorzata Jurczyk.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 23:24 (10:12)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Mokrzka 6, Ziółkowska 6, Krajewska 5, Hartman 2, Fesdorf 1, Wójcik 1, Rogożeńska 1, Sus 1 oraz Białek.