Turniej w Płocku: porażka kadry B z Węgrami

Reprezentacja Polski B nie utrzymała korzystnego wyniku do przerwy i przegrała z drugą kadrą Węgier 23:26 podczas mocno obsadzonego turnieju towarzyskiego w Płocku. Przed naszymi szczypiornistami spotkania ze Szwecją i Norwegią.

Marcin Górczyński
Przemysław Mrozowicz w meczu kadry B Materiały prasowe / MKSZ i Oliwia Fekete / Na zdjęciu: Przemysław Mrozowicz w meczu kadry B
Zawodnicy zaplecza jeszcze nie stali przed tak trudnym wyzwaniem. Szwedzi, Norwegowie i Węgrzy przywieźli do Płocka mocne składy, w tym kilku zawodników z doświadczeniem w Lidze Mistrzów. Na początek Biało-Czerwoni zmierzyli się z Madziarami.

Zaczęli nieźle, wypracowali niewielką przewagę, którą stale powiększali. Na przerwę zeszli z prowadzeniem 16:10 i nic nie zapowiadało, że Węgrzy wrócą do meczu. Madziarzy zaprezentowali się znacznie lepiej po wyjściu z szatni i wygrali 26:23. Najbardziej we znaki dał się autor 6 goli, Benedek Szakaly, skrzydłowy terminujący w Veszprem.

Wśród Polaków zabrakło zdecydowanego lidera, zresztą trener Patryk Rombel dał pograć wszystkim 18 zawodnikom.

W drugim spotkaniu Szwedzi, m.in. ze znanymi z Bundesligi Emilem Oforsem i Antonem Lindskogem, pokonali Norwegów 34:27 (w składzie wicemistrz świata Joakim Hykkerud).

W sobotę, 9 czerwca, Polacy zmierzą się ze Szwedami. W niedzielę, na zakończenie turnieju, mecz z Norwegami.